Kayıt ol Giriş
Giriş на сайт
Dua Sitesi
Yeni Makaleler
Bugün, 00:38
4
0
19-05-2018, 21:30
24
0
19-05-2018, 21:18
23
0
» » Aile Geçim Duası

Aile Geçim Duası

06.12.17
Yazar: Adminn
Gösterim: 332
Yorumları: 0
Aile Geçim Duası

Aile Geçim DuasıAile Geçim Duası


Aile geçimi için,ailenin güzel geçinmesi için karı kocanın geçimi için;Her gün sabah ve akşam olmak üzere 1 Fatiha 3 İhlası-şerif okunarak sevabı Hz.Peygamber Efendimizin ruhuna bağışlanır.

Aşağıdaki dua 7 defa okunur.

“Hasbiyallâhü lâ ilâhe illâ hû,aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbil arşil azıym”. Her gün sabah akşam bu duaya devam eden kimseler mesut bir aile hayatı geçirirler.

Aileler,eşler,birbir­leriyle iyi geçinemedikleri takdirde Kur’anı ke­rimdeki Vâkıa suresi tatlı bir şeyin üzerine(bal,tatlı,şeker v.b) birlikte muhabbet zamanı uygun bir saatte 9 defa okunur ve yedirilirse aralarındaki geçimsizlik ve soğukluk kalkar yerini tatlı bir muhabbete bırakır. Eğer yapılan bir kötülük olmazsa ömürlerinin so­nuna kadar birbirlerini derin bir tutkuyla severler.

Ayrıca aynı isteği temin etmek için aynı sure yani Vakıa suresi miskianber mürekkebi ile yazılır bu yazı silindikten sonra üzerine dokuz defa Vakıa suresi okunur ve tatlı yiyeceklere(bal,pekmez,tatlı v.b) karıştırıla­rak geçimsiz kimselere yedirilirse aynı netice alınmış olur. Okmak İçin Tılayınız; Vakıa Sursi

Aile arasındaki çıkan huzursuzlukları dindirmek için bir diğer dua;

"Bismillahirrahmanirrahim, Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni."
Anlamı; Ey Musa! Sevilmen ve benim nezaretimde yetiştirilmen için. sana kendimden sevgi verdim. Bu dua 41 defa okunursa aile arasında muhabbet meydana gelir.
Bir kişi eşini çok seviyor ve ondan yeteri kadar sevgi göremiyorsa bir bardak suya 786 kere "Besmele" okuyup suya üfler ve o suyu eşine içirirse Allah'ı Teala'nın izniyle ona karşı muhabbeti kazanır
.

Bismillahirrahmanirrahim

Ya kaviyyü, Ya Ganiyyü, Ya Vefiyyü, Ya Azizü, Ya Rahimü. Ya Rrabbi. Ya zel arşil mecid. Ya fa'alün lima yüridü bi'l hakkı e'ınna birahmetika Ya Erhamer-rahimin. Deyip, her seferinde bir bardak suya üfler ve o suyu her gün eşine içirirse, Allah'ı Teala'nın izniyle aralarındaki soğukluk kalkar.

Bismillahirrahmanirrahim

Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym. Anlamı; Yedişer defa okuyan kimse, mesud bir aile hayatı geçirir. Dünyanın sıkıntılarından kurtulur. Huzurlu bir hayat elde eder.
  
Kategori: Etkili Dualar
Etiketler: Aile Geçim Duası, Geçim Duası


Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (0)
Yorum ekle
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Resimdeki kodu
girin:*
Kodu Güncelle