Kayıt ol Giriş
Giriş на сайт
Dua Sitesi
Yeni Makaleler
Bugün, 00:38
4
0
19-05-2018, 21:30
24
0
19-05-2018, 21:18
23
0
» » Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası

Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası

07.12.17
Yazar: Adminn
Gösterim: 634
Yorumları: 0
Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası

Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek DuasıYatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası


Yatsı namazında uykuya gecikmek söz konusu olduğundan ve yatsı namazı 13 rekatla kılınan en uzun namazlardan biri olduğundan yatsı namazının kılınması, nefisle mücadeleyi kazanmak anlamına gelmektedir. Yatsı namazından sonra okunacak dualar bu nedenle çok önemli olmaktadır,sizin günün yorgunluğu ile 13 rekat namaz kılıp,uykunuzdan feragat ederek kıldığınız namazları Allah C.C mükafatsız bırakmayacaktır, bu yüzden yatsı namazından ve sabah namazlarından sonra kalbinizi Allaha yatırarak içten bir şekilde istek ve dileklerimizi dualar aracılığı ile yüce Rabbimiz Allahtan isteyebiliriz.

Peki bunu nasıl yapacağız?..Dilek,istek ve hacetlerimizi Allah c.c nasıl ileteceğiz?..Öncelikle; Yatsı Namazı kılındıktan sonra, 2 rekat Allah Rızası için Namaz kılınır.
33 defa aşağıdaki dua okur.


“Ela ya’lemu men halaka ve Hüve’l-Latifü’l-Habir.” ve 3” ihlas” ile 1 defa“Fatiha” süresi okunur. Önce Allah’a hamdü sena edilir, sonra peygamberimize salat ve selam edilir. Hacet Allah’a iletilir.En son yine salat ve selam edilir.
Allah kabul etsin... Allah dilek,istek ve hacetlerinizi kabul etsin inşallah.
  
Kategori: Etkili Dualar
Etiketler: Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dilek Duası, Yatsı Namazından Sonra Okunacak Dualar, Dilek Duası


Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (0)
Yorum ekle
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Resimdeki kodu
girin:*
Kodu Güncelle