Kayıt ol Giriş
Giriş на сайт
Dua Sitesi
Yeni Makaleler
Bugün, 01:19
3
0
Bugün, 01:03
4
0
Dün, 00:27
22
0
» » Evlilikte ilk Gece De Okunacak Duası

Evlilikte ilk Gece De Okunacak Duası

10.05.18
Yazar: Adminn
Gösterim: 54
Yorumları: 0
Evlilikte ilk Gece De Okunacak Duası

Evlilikte ilk Gece De Okunacak DuasıEvlilikte ilk Gece De Okunacak Duası


Peygamber Efendimiz ( sav ), Hazret-i Fatıma’yı Hazret-i Ali’ye tezvic ettiklerinde buyurdu ki: Ya Ali! Gelini kendi evine götürdüğün zaman, çorabını ayağından çıkar. Ayağını yıka. Böyle yapınca, Allahü teâlâ senin evinden yetmiş türlü fakirliği dışarı çıkarır. Yetmiş türlü bereketi evine dâhil eder. Gerdek gecesi, erkeklik gösterisi sanılan, “ kedinin bacağını kırmak, kuşun kafasını koparmak…” gibi kabalıklar uygun değildir. Bilhassa bu gece, erkek de çok nazik olmalıdır.
Gerdek ( zifaf) gecesi damat ve gelin, Allah rızası için ikişer rekat namaz kılarlar. 1.rekatta Kafirun suresi, 2.rekatta ihlas suresi okunur.

Sonra: Allah’ım Ailemde bana bereket ihsan eyle. Beni de aileme bereketli kil. Allah’ım, ailemden bana, benden de aileme rızık ihsan eyle. Allah’ım, birleşmelerimizin hayırlılarında bizi birleştir ve hayırlı olmayanlarında bizi ayır.

Duanın ardından damat, gelinin kâkülünden tutup: “Allahümme bârik lî fî ehlî ve bârik lî ehlî fiyye, Allahümmerzuknî minhâ verzukhâ minnî. Allahümmecma’beynenâ mâ cema’te fî hayrin ve ferrik beynenâ izâ ferrakte fî hayrin” duâsını okur.

Onunla cima edeceği zaman: “Allahümme bismike estahleltü fercehâ ve bi emânetike ehaztühâ. Allahümme femâ kadayte şey’en min rahmihâ fec’alhü bârren takıyyen, vez’alhü müslimen seviyyâ ve lâ tec’alhü müfsiden şerîken liş-şeytanî” der.
Biri de, cima’ ederken şeytandan Allahü teâlâ’ya sığınmak gerekir. Bu esnada şöyle der: “Bismillâhi Allahümme cennibnâ-ş-şeytâne ve cennibi-ş-şeytâne mâ razaktenâ”,

Anlamı: Şeytanı bizden ve bize verdiğin çocuktan uzak eyle der. Bu durumda kendilerine çocuk verilirse, şeytan ona zarar veremez.
  
Kategori: Etkili Dualar
Etiketler: evlilikte huzur icin okunacak dua, evlilikte ilk gece ne giyilir, evlilikte ilk gece ne yapılır, ilk gece okunacak dua nedir


Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (0)
Yorum ekle
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Resimdeki kodu
girin:*
Kodu Güncelle