Kayıt ol Giriş
Giriş на сайт
Dua Sitesi
Yeni Makaleler
Bugün, 01:19
3
0
Bugün, 01:03
4
0
Dün, 00:27
22
0
» » Açlıktan Korunmak için Dua

Açlıktan Korunmak için Dua

12.05.18
Yazar: Adminn
Gösterim: 74
Yorumları: 0
Açlıktan Korunmak için Dua

Açlıktan Korunmak için  DuaAçlıktan Korunmak için Dua


Uzun süreli kıtlıkların olması, yiyecek gıda alacak para bulunamaması, ve uzun süren yolculuklarda erzakların bitmesi durumlarında peygamber efendimiz ( sav ); ‘’ Âllâhümme innî eûzü bike mine’l-cûi fe innehû bi’se’d- dacîu. Ve eûzü bike mine’l-hıyâneti fe innehâ bi’seti’l-bitâne-tül. ‘’ duasının her vakit namazından sonra 5 er defa okunması gerektiğini buyurmuşlardır.

Bu duanın anlamı: ‘’ Allah’ım, açlıktan, kıtlıktan sana sığınıyorum. Zira açlık fena bir arkadaştır. Hıyanetten sana sığınıyprum, zira o kötü bir huydur. ‘’ manasına gelmektedir. Bu duanın okunması ile açlıktan, kıtlıktan korunacağımızı ve bolluğa kavuşacağımızı buyurulmuştur.
Peygamber efendimiz açlığa karşı okunması gereken diğer bir duanında: ‘’ Subhanellahı ve bi hamdihiy azıymi,estagfirullah ‘’ olduğunu belirtmiştir. Bu duanın sabah namazının farzı ile sünneti arasında 100 defa okunması gerekmektedir. Böylece içinde bulunduğunuz kıtlık, sefalet ve açlıktan kısa süre de kurtuşabilir ve bolluğa kavuşabilirsiniz.

Bu duaların yanında her gün vakit namazlarında ve vakit namazlarının dışında kıldığınız namazların rekat aralarında Allah’a şükür etmek için okunması gereken dualar vardır. Bu duaları har namazda rekat aralarında okuyarak Allah’a hamd etmiş ve daha kötü durumlara düşmemek için şükürlerinizi bildirmiş olursunuz.
Şükür duası: ‘’ Ya Rab, lekel hamdu kema yenbaği li celali vechike ve li azimi sultanike ‘’

Anlamı: ‘’ Ey Rabbim. Senin zatının celaline ve senin hakimiyetinin azametine layık şekilde sana hamd olsun.
  
Kategori: Etkili Dualar
Etiketler: Açlıktan Korunma Duası, korunma duası cübbeli, sefaletten korunma duası


Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Yorumlar (0)
Yorum ekle
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Resimdeki kodu
girin:*
Kodu Güncelle