Arzuların Gerçekleşmesi için Duaların Şahı Tefriciye duası

Arzuların Gerçekleşmesi için Duaların Şahı Tefriciye duası

Arzuların Gerçekleşmesi için Duaların Şahı Tefriciye duası
Arzuların Gerçekleşmesi için Duaların Şahı Tefriciye duası

Tefriciye duası kulun isteklerinin gerçekleşmesine vesile olan en etkili dualardan biridir. Rızık, bereket, sağlık, mutluluk, başarı ve güvenlik isteyen kişinin okuyarak niyetine kavuştuğu bir duadır. Kilidin miftahı (anahtarı) gibidir.

Tesirinin gücünden dolayı bu duaya “iksiri azam” da denmiştir. En önemli özelliği Hazreti Peygambere salavatlarla niyaz etmek ve manevi yücelmeyle arzuların gerçekleşmesini sağlamaktır. eşmesi için Duaların Şahı Tefriciye duası

Tefriciye duasının başka isimleri de vardır. İslam alimleri bu duayasalat-ı tefriciyeadını vermişlerdir. Kişinin arzularının çok hızlı gerçekleşmesini sağladığı için salatü nariyye tabiri de kullanılmıştır. En yaygın ismi iseşah-ı duadır. Şah ifadesinin kullanılması hiç şüphesiz sayısız tecrübelerde etkisinin görülmüş olmasıdır.

Tefriciye duası edilmeden önce mutlaka abdest alınmalıdır. Abdestsiz yapılacak duanın çok fazla hükmü yoktur. Eğer mümkünse iki rekat sünnet namazının kılınması da çok önemlidir. Öncelikle euzu besmele çekilir. Ardından Peygamber efendimize salavat getirilmelidir. Kalp yumuşayıp kişi ruhsal yönden kendisini rahat hissedinceye kadar besmeleye ve salavata devam edilmelidir. Çünkü duanın kabulünün en önemli şartı dingin bir kalbe sahip olmaktır.

Tefriciye duasının niyeti diğer dualardan farkıdır. Diğer dualarda niyet sözlü olarak bir iki kısa cümle ile ifade edilmektedir. Burada ise sözlü niyet etme yoktur. Kişi niyeti söze dökmeden kendi içinden söyler. Yani kalp dili ile niyet etmek vardır. Mesela kişi şifa isteyecekse hastalığının adını anıp şifa dilemeyecek, sağlık isteğini sadece kalbinden geçirecektir. Ayrıca niyet ettiği şeyi duanın her okunuşunda içinden tekrar tekrar geçirecektir.

Tefriciye duası

Allahumme salli salaten kamilaten ve sellim selamenn tammen ala seyyidina muhammedinillezi tenhallu bihil ukadu ve tenfericü bihil kürabü ve tukda bihil hevaicü ve tünalü bihir reğaibu ve husnül havatimi ve yüsteskal ğamamü bi vechihil keriymi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli malumin lek.”

Günde 11 defa tefriciye duası okumak kişinin rızkının açılmasını sağlar. Tefriciye duasını bu adette okuyan birisi asla el açmaz, başkasına muhtaç olmaz.

Günde 21 defa tefriciye duası okuyan kişi sadece rızkına kavuşmakla kalmaz aynı zamanda rızkından fazlasını kazanır. Her ne işe el atılırsa o işten kazançlı çıkılır. Kişi tahmin bile edemeyeceği kısa bir zaman diliminde zenginleşir.

Günde 41 defa tefriciye duası okuyan kişi ruhsal sıkıntılardan kurtulur. Stresten uzaklaşılır ve manevi bir huzur elde edilir.

Günde 100 defa tefriciye duası okuyan kişi sevdiği ve evlenmek istediği kişiye kavuşur.

4444 defa tefriciye duası okunduğunda her ne arzulanıyorsa –Allah’ın izniyle- gerçekleşecektir. Bu adette tefriciye duasını kişiler grup halinde de okuyabilir. Grubun tamamı aynı niyeti tutarsa sayı kişilere taksim edilebilir yani bölünebilir. Mesela her kişiye 1111 defa, 101 defa veya 44 defa gibi eşit miktarda dua verilerek de paylaşım yapılabilir.

Günde 1000 defa tefriciye duası okuyan kişi maddi alemin dışına da vakıf olur yani gözün görmediklerini de görür ve basireti muazzam biçimde açılır.

Tefriciye duası okunurken bilinmesi gereken temel husus duaları kabul eden ve isteklerin gerçekleşmesini sağlayan yegane gücün Allah olduğu ve ondan başka yardım istenecek bir varlığın bulunmadığı gerçeğidir. Şüphesiz ki duaları hakkıyla işiten ve arzuları gerçekleştiren yalnız O’dur.