ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Çocuğu olmayan çiftler için okunacak dua

Çocuğu olmayan çiftler için okunacak dua

Çocuğu olmayan çiftler için okunacak dua
Çocuğu olmayan çiftler için okunacak dua

Evladı olmayan kişiler aşağıdaki ayetleri Arabi bir ayın ilk cuması sala vaktinden önce temiz üç adet kağıda yazıp birini bir bardak suya koyduktan sonra içip diğer ikisinden birini kadın diğer birini erkek üzerinde taşırsa Allah’ın izini ile dileklerine kavuşur.
Not:
1-) Birinci ayda başarı sağlanamazsa 2. veya 3. aylarda tekrar edilir tekrarlarda bir nüsha daha yazılarak tekrar su içme işlemi yapılır.
2-) Kullanma zamanı kadın reglden temizlendikten on iki gün geçtikten sonra (12/13/14 günlerde) yapılır.

Ayetler:
Ali İmran suresi 38, 39 ve 40.
Meryem suresi 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ve 15. ayetler
Arapça:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ
هُنَالِكَ دَعَا زَكَرِيَّا رَبَّهُ قَالَ رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء
فَنَادَتْهُ الْمَلآئِكَةُ وَهُوَ قَائِمٌ يُصَلِّي فِي الْمِحْرَابِ أَنَّ اللّهَ يُبَشِّرُكَ بِيَحْيَى مُصَدِّقًا بِكَلِمَةٍ مِّنَ اللّهِ وَسَيِّدًا وَحَصُورًا وَنَبِيًّا مِّنَ الصَّالِحِينَ
قَالَ رَبِّ أَنَّىَ يَكُونُ لِي غُلاَمٌ وَقَدْ بَلَغَنِيَ الْكِبَرُ وَامْرَأَتِي عَاقِرٌ قَالَ كَذَلِكَ اللّهُ يَفْعَلُ مَا يَشَاء
وَإِنِّي خِفْتُ الْمَوَالِيَ مِن وَرَائِي وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا فَهَبْ لِي مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا
يَرِثُنِي وَيَرِثُ مِنْ آلِ يَعْقُوبَ وَاجْعَلْهُ رَبِّ رَضِيًّا
يَا زَكَرِيَّا إِنَّا نُبَشِّرُكَ بِغُلَامٍ اسْمُهُ يَحْيَى لَمْ نَجْعَل لَّهُ مِن قَبْلُ سَمِيًّا
قَالَ رَبِّ أَنَّى يَكُونُ لِي غُلَامٌ وَكَانَتِ امْرَأَتِي عَاقِرًا وَقَدْ بَلَغْتُ مِنَ الْكِبَرِ عِتِيًّا
قَالَ كَذَلِكَ قَالَ رَبُّكَ هُوَ عَلَيَّ هَيِّنٌ وَقَدْ خَلَقْتُكَ مِن قَبْلُ وَلَمْ تَكُ شَيْئًا
قَالَ رَبِّ اجْعَل لِّي آيَةً قَالَ آيَتُكَ أَلَّا تُكَلِّمَ النَّاسَ ثَلَاثَ لَيَالٍ سَوِيًّا
فَخَرَجَ عَلَى قَوْمِهِ مِنَ الْمِحْرَابِ فَأَوْحَى إِلَيْهِمْ أَن سَبِّحُوا بُكْرَةً وَعَشِيًّا
يَا يَحْيَى خُذِ الْكِتَابَ بِقُوَّةٍ وَآتَيْنَاهُ الْحُكْمَ صَبِيًّا
وَحَنَانًا مِّن لَّدُنَّا وَزَكَاةً وَكَانَ تَقِيًّا
وَبَرًّا بِوَالِدَيْهِ وَلَمْ يَكُن جَبَّارًا عَصِيًّا
وَسَلَامٌ عَلَيْهِ يَوْمَ وُلِدَ وَيَوْمَ يَمُوتُ وَيَوْمَ يُبْعَثُ حَيًّا

Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim
Hunalike dea zekeriyya rabbeh, kale rabbi hebli min ledunke zurriyyeten tayyibeh, inneke semiud dua’. Fe nadethul melaiketu ve huve kaimun yusalli fil mihrabi, ennallahe yubeşşiruke bi yahya musaddikan bi kelimetin minallahi ve seyyiden ve hasuran ve nebiyyen mines salihin. Kale rabbi enna yekunu li gulamun ve kad beleganiyel kiberu vemraeti akir, kale kezalikellahu yef’alu ma yeşa’.
Ve inni hıftul mevaliye min verai ve kanetimreeti akıran feheb li min ledunke veliyya. Yerisuni ve yerisu min ali ya’kube vec’alhu rabbi radıyya. Ya zekeriyya inna nubeşşiruke bi gulaminismuhu yahya lem nec’al lehu min kablu semiyya. Kale rabbi enna yekunu li gulamun ve kanetimreeti akıran ve kad belagtu minel kiberi ıtiyya. Kale kezalik, kale rabbuke huve aleyye heyyinun ve kad halaktuke min kablu ve lem teku şey’a. Kale rabbic’al li ayeh, kale ayetuke ella tukellimen nase selase leyalin seviyya. Fe harece ala kavmihi minel mihrabi fe evha ileyhim en sebbihu bukreten ve aşiyya. Ya yahya huzil kitabe bi kuvveh, ve ateynahul hukme sabiyya. Ve hananen min ledunna ve zekah, ve kane tekıyya. Ve berren bi valideyhi ve lem yekun cebbaren asıyya.
Ve selamun aleyhi yevme vulide ve yevme yemutu ve yevme yub’asu hayya.

Anlamı:
Bismillahirrahmanirrahim
Orada Zekeriyya, Rabb’ine dua etti: “Rabb’im! Bana katından iyi bir nesil bağışla. Kuşkusuz, Sen duayı işitensin.” O, mihrapta dikilmiş salat ederken, melekler: “Allah, seni Yahya ile müjdeliyor, O, Allah’tan gelen kelimeyi tasdik eden, toplumuna öncülük yapan, kendisine sahip olan, iyilerden bir nebi olacak.” diye seslendiler. “Ey Rabb’im! Ben iyice yaşlanmışken, hanımım da çocuktan kesilmişken, benim nasıl çocuğum olabilir!” dedi. O da: “Pek ala olur, Allah dilediğini yapar.” dedi.
Gerçekten, benden sonra yerime geçeceklerden çok endişeliyim. Hanımım da kısır oldu. Onun için bana katından bir veli bağışla. Bana ve Yakub soyuna mirasçı olsun. Rabb’im, onu hoşnut olunan kıl.” Ey Zekeriya! Biz, sana ismi Yahya olan ve daha önce dengi görülmemiş bir delikanlı müjdeliyoruz. “Rabbim! Hanımım kısır, ben de ayakta duramayacak kadar yaşlanmışken, benim nasıl bir delikanlı çocuğum olabilir?” dedi. “Doğrusun, ne var ki senin Rabb’in böyle olmasını buyurdu.” Ve “Bu Benim için kolaydır. Bundan önce de seni, sen hiçbir şey değilken yarattım.” dedi. “Rabbim! Bana bir ayet ver!” dedi. “Senin ayetin, aralıksız üç gece insanlarla konuşmamandır.” buyurdu. Bunun üzerine mihraptan halkın karşısına çıktı. Onlara, sabah akşam tesbih etmelerini vahiy etti. “Ey Yahya! Kitab’ı kuvvetlice tut.” O henüz çocukken ona hikmet verdik. Tarafımızdan yumuşak kalplilik ve zekat verdik. Ve o, takva sahibi oldu. Anne ve babasına karşı birr sahibiydi. Karşı çıkan ve asilik eden biri değildi. Doğduğu gün, öleceği gün ve canlı olarak yeniden diriltileceği gün onun üzerine selam olsun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.