Etiket: duaların kabul olması

Dualarım Neden Kabul Olmuyor?

Dualarım Neden Kabul Olmuyor? İnsanlar dualarının derhal ve istekleri doğrultusunda kabul edilmesini isterler. Bu-nun için neredeyse pazarlık yaparcasına Allah’a karşı nazlanırlar. Oysa dua etmenin kulluk görevimiz, kabul etmenin de Allah’ın, hikmeti çerçevesinde tasarrufu olduğunu unutmamak gerekiyor.

İstiğfar Duası

İstiğfar Duası  Günahları Tevbeleyen İstiğfar… Günahları Kırıp Geçiren İstiğfar; Tevbe-i Tevbe istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası  Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duaları; İnsanlar istekleri kadar zeki olsunlar,istedikleri kadar akli melekeleri yerinde olsun yinede bazen basiretleri bağlanıp doğruyu yanlış,yanlışı doğru gibi görebilirler.Bu yüzdendir ki doğruyu yanlışı öğrenme duasını sık sık okuyup,Yüce Rabbimiz Allaha bizi doğrudan ayırmaması bize doğruyu yanlışı göstermesi için canı gönülden dua etmeliyiz!