Etiket: Sabır Duası

Sabır Duası ve Anlamı

İnsanlar dönem dönem sıkıntılı olup iradeleri dışında isyan etme duygusuna kapılabilirler. Bu dönemler de Allah’a sığınmalı ve dualar ederek zor olana katlanılmalı, yanlış isteklere ve nefislere engel olunmalıdır. Bu dönemlerde sabırlı olabilmek için sabır duaları okunmalıdır.

7 Esma ile Okunan Sabır Duası

7 Esma ile Okunan Sabır Duası Sabır, bir müminin sahip olması gereken en önemli hususiyetlerden biridir. Sabır, dayanma gücünü artırır ve kişiyi güçlü kılar. Sabır duasıda kişinin zor durumlarda kaldığında okuyup manevi güç alacağı çok etkili niyazlardan biridir.

Sabır Duası

Sabır Duası Sabır zor olanın karşısında dik durma, olumsuzluklara karşı isyan etmeden mücadele etmektir. Sabır duası insanların zorluklarla imtihanı karşısında Allah’tan hayırlısını istemesi ve sıkıntılara karşı isyana sürüklenmemesi için okunması gereken bir duadır.

Sabır Duaları

Sabır Duaları Sabır zor olanın karşısında dik durma, olumsuzluklara karşı isyan etmeden mücadele etmektir. Sabır duası insanların zorluklarla imtihanı karşısında Allah’tan hayırlısını istemesi ve sıkıntılara karşı isyana sürüklenmemesi için okunması gereken bir duadır.