Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Nisan 2021

Her türlü hastalık için okunacak dua

Sponsor Reklam
Her türlü hastalık için okunacak dua
Her türlü hastalık için okunacak dua

Allahümme inni es’elüke’l-afiyete fi’d-dünya ve’l-ahirati, Allahümme inni es’elüke’l-afve ve’l-afiyete fi dini ve dünyaye ve Allahümmestur avrati ve amin rav’ati. Allahümmehfazni min beyni yedeyye ve min halfi ve an yemini ve an simali ve mi azametike en ugtale min tahti. Allahümme agnini bi’l-ilmi ve zeyyinni bi’l-hilmi ve kerrimni bi’t-takva ve cemmilni bi’lafiyetti.”

Anlamı :
“Allah’ım! Senden dünyada ve ahirette huzur ve sağlık isterim. Allah’ım! Senden, dinim, dünyam, çoluk çocuğum ve mali isterim. Allah’ım, ayıplarımı kapat, beni korkularımdan güvene kavuştur. Allah’ım, beni önümden, arkamdan, sağımdan, başımdan gelecek her türlü hastalılardan, kötülüklerden koru. Gelecek bir kötülükle tuzağa düşürülmekten, yere vurulmaktan yüceliğine sığınırım. Allah’ım, beni ilim ile zenginleştir, hilm ile süsle, takva ile kereme kavuştur, afiyetle güzelleştir.

إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Not : Önce hastalığınız için bir doktora danışmalı, doktorun gerekli gördüğü tedaviyi yaptıktan sonra bu dualarla Yüce Allah’tan iyileşmeyi dileyebilirsiniz.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz