Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Haziran 2022
ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Her türlü istek ve ihtiyacını Gidermek için ” Ya Mukit Ya Cebbar c.c”

Her türlü istek ve ihtiyacını Gidermek için ” Ya Mukit Ya Cebbar c.c”

Her türlü istek ve ihtiyacını Gidermek için  ” Ya Mukit Ya Cebbar c.c”
Her türlü istek ve ihtiyacını Gidermek için ” Ya Mukit Ya Cebbar c.c”
Her türlü istek ve ihtiyacını Gidermek için ” Ya Mukit Ya Cebbar c.c”

Her türlü maddi ve manevi istekleri ve her türlü ihtiyacını gidermek için  “Yâ Mukit  Yâ Cebbar c..c” okunur.

Bu iki esmayı her gün her namazdan sonra okuyabildiğiniz gibi en etkili günleri olan “Salı ve Pazar günleri” okuyabilirsiniz.

El Mukit:Her şeye muktedir olan;her şeyin karşılığını veren,her türlü mahlukata rızık vereven demektir.

El Cebbar: Emrine karşı konulmayan, mahlukatı mecbur  eden, ne isterse istediğini zorla da olsa yaptıran, gücü ve kuvveti sınır tanımayan, hiç mağlup olmayan demektir. Eksikleri tamamlayan kırıkları tamir eden anlamına da gelir.

El mukit:İsmini  zikir (550) adettir. Zikir  saati Güneş ve günü pazar günüdür. Yani pazar günü sabah erken, güneş doğarken ve ikindi namazı vaktidir.

Her türlü ihtiyaç ve eksiklerimiz  için niyet ederek en az 21 gün 5 vakit namazın ardından devam etmek lazımdır. Okuma gün ve saatinde  de özellikle okumak lazımdır.

El Cebbar:İsminin ebced  degeri (206) ve zikir saati Merih ve okuma  günü Salı günüdür.Yani salı günü sabah güneş doğarken ve ikindi namazı sonrasıdır. Gece okumaları tam gece yarısıdır.

Şİmdi nasıl okuyacağımıza gelelim.Ya tek tek bu iki esmayı her gün her namazdan sonra veya gününde ve saatinde okuyabiliriz. Fakat  en tesirlisi  Pazar ve salı günleri saatinde “Ya Mukit ya Cebbar c.c” diyerek ebced  degeri en büyük olan  (550) sayısı kadar okumalıyız.

Her gün devam etmek istersek ki bu daha  etkili olur. Her namazdan sonra (550) defa “Ya Mukit ya cebbar celle celalühü”  diye  21 gün devam etmeliyiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz