Kaybolan – Çalınan Eşyaların Bulunması için Etkili Dualar

Kaybolan – Çalınan Eşyaların Bulunması için Etkili Dualar

Kaybolan – Çalınan Eşyaların Bulunması için Etkili Dualar
Kaybolan – Çalınan Eşyaların Bulunması için Etkili Dualar

Sahih rivayetlerde bu konu ile ilgili şöyle bir örnek yer almaktadır. Hz. Ömer’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını veya değer verdiği bir malzemeyi kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua ederse Yüce Mevlamız o kuluna inşallah yardım eder.:

Kaybolan - Çalınan Eşyaların Bulunması için Etkili Dualar

Başka bir rivayete göre​

Kaybolan, çalınan birşeyi bulmak için, hergün yirmibeş kere,Ya cami’annasi liyevmin la raybe fihi innallahe la yuhlifül mi’ad icma’ beyni ve beyne...” duasını okumalıdır. Buluncaya kadar okumalıdır. Duanın sonuna da kaybolan şeyin ismini söylemelidir.

Muradı olan kimse, yatacağı zaman abdest almalı, temiz bir örtü üzerinde oturup, üç def’a salevat okumalı, sonra herbirine Besmele çekerek10 Fatiha ve sonra 11 İhlas okumalı, sonra üç salevat okumalı, sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır.
Niyet ettiği şeyin nasıl olacağını, biiznillah rü’yada görür.

Ayrıca birşeyi kaybolan, çalınan kimse, hergün iki rek’at namaz kılıp, selamdan sonra, “Allahümme ya Hadi ve ya Raddeddalleti, erdid aleyye dalleti biizzetike ve sultanike feinneha min fadlike ve ataike.” duasını okumalıdır.

Kayıp eşyaları bulmak için başka bir yöntem subhanallah kelimesinin kayıplarda ne kadar etkili olduğunu anlatmak istiyorum.

Özellikle unutkan ev hanımları(ya da evde bekar yaşayan genç erkekler için) bu mucizevi kelimeden bir çok zaman faydalanabilir. Örneğin evdesiniz iki dakika önce elinizde birşey vardı ve ne olduğunu , nereye bıraktığınızı unuttunuz. Aradınız bulamadınız ve yavaş yavaş sinirlenmeye başladınız, arama halen sürüyor, yani kısacası sinirler de geriliyor. Daraldınız, sanki birileri alıp sakladı belki gözünüzün önünde ama göremiyorsunuz. Sanki cinler sakladı bulmanıza engel oluyor da sizi sinirlendiriyor sizi. Çok ilginç, paniğe gerek yok. SUBHANALLAH deyin, birkaç defadan sonra pat diye önünüze çıkacaktır.

Değerini ve anlamını mutlaka bilmeliyiz (Allah her türlü noksan sıfattan uzaktır.) noksanlıkları ve terslikleri anlamak ve gidermek için Allahın verdiği bir hediyedir. SUBHANALLAH

  

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir