Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dua

Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dua
Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dua

Dualar Müslümanlar için koruyucu bir silahtır. Bu dualar okunması gerektiği gibi kuralına uygun bir şekilde okunursa Allah-u Teala okuyan kişiyi kötülüklere karşı koruyacaktır.

Her türlü kötülük ve beladan korunmak için Felak,Nas ve Ayetel Kürsi sureleri sabah kalkıldığında ve akşam yatılacağı zaman mümkün ise 100’er defa aksi halde en az 3’er kere okunmalıdır.

Bismillâhillezî lâ yedurru measmihî şey’un fî-l (ea)rdi ve lâ fis-semâi ve hüves-semîul alîm. Peygamber Efendimiz ( sav ) buyurdular ki:  Her kim her sabah bu duayı okursa, kimsenin ona yolu yoktur. Yani ne zehir, ne sihir (büyü), ne de zalim bir sultan (ya da bir yönetici, patron) ona zarar veremez.”

Bir rivayette ise; Ya Allahür-rakib-ül-hafız-ür-rahim. Ya Allah-ul-hayy-ül-halim-ül’azim-ür-rauf-ül-kerim. Ya Allah-ul-hayy-ül-kayyüm-ül-kaimü ala külli nefsin bima kesebethul beyni ve beyne adüvvi! Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin.

Duaları da sabah ve akşam okuyarak yanındakilerin ve kendi üzerine üflenirse her türlü kötülükten ve zarardan korunma sağlanır. Başka birinin üzerine okurken ”Euzü” yerine ”eızü-küma” denmelidir. Dua iki kişide fazla kişiye aynı anda okunuyorsa ”Eizü-küm” denmelidir.
Bir başka rivayete ise şu duayı okumak da Allah’ın izniyle kişiyi kötülüklerden koruyacaktır.

Okunuşu:

Estağfirullah min külli ma kerihallahül azim ellezi la ilahe illa hüvel-hayyel kayyum ve etubü ileyh.

Anlamı: 

Razı olmadığın şeylerden, yaptıklarımı affet ve yapmadıklarımı yapmaktan koru. Ey büyük Allah’ım’ Her şeyi yoktan var eden ve her an varlıkta durduran, yalnız Sensin! Sen hep varsın.