Kutlu Gün Mevlit Kandilinde Okunacak Etkili Dilek Duası

Kutlu Gün Mevlit Kandilinde Okunacak Etkili Dilek Duası

Kutlu Gün Mevlit Kandilinde Okunacak Etkili Dilek Duası
Kutlu Gün Mevlit Kandilinde Okunacak Etkili Dilek Duası

Mevlid kandilinde peygamber Efendimiz (s.a.v)’in doğduğu saat olan imsak saatine BİR SAAT KALA bu duayı okuyanın duaları kabul olur. O saatte” Allahım günahlarımı affet “ diye dua edeni Allahü Teâlâ inşallah affeder.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v);

“Her kim bu kelimelerle duâ eder de günahlarının affını,bağışlanmasını diler,veya dünya ve ahiret ile bir dileği için dua eder ise duâsı kabul olur isteği verilir.” Buyurur.

Bu bereketli kelimelerde İsm-i Azam bulunmaktadır. Çünkü duâ eden kimse, duasında bu kelimeleri okursa, yaptığı duâ’nın Allah katında en güzel şekilde kabul göreceği Peygamberimiz tarafından bizlere müjdelenmektedir.

Bir kul İhlas ile bu dua ile dua ve zikri okursa,bu kelimeler,hiç bir perdeye ve engele takılmadan Allah’a ulaşır.

Yüce Allah,gökleri yararak gelen bu sözü söyleyen kimseye rahmetle bakar. Yüce Allah her kime rahmetle bakmış ise,o kimsenin istediğini vermek. Allah’ın üzerine haktır.

Bu dua ve zikri okumak,hiç bir günah bırakmaz, hiç bir salih amel bu kelimelerin kazandırdığı sevabı geçemez.

Okunacak dua:

“Lâ İlâhe illâllahü vahdehü lâ şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadir.Elhamdülillahi ve sübhanallahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü Ekber.Velâ havle velâ kuvvete illâ billâhilAliyyil’Aziym.”

Anlamı: ” Allah’tan başka ilah yoktur. Yalnız Allah vardır. O bir’dir. Şerik naziri yoktur. Mülk O’nundur.Hamdü Sena da O’na mahsustur. O, her şeye kadirdir. Allah’a hamd ederim. Allah’ı noksanlıklardan tenzih ederim.Allah’tan başka ilah yoktur. Yalnız Allah vardır. Allah her şeyden büyüktür. Allah’ın irade ve kudreti taalluk etmeden kainatta hiç bir şey vuku bulmaz.”

Bir cevap yazın