Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

Nur Duası

Sponsor Reklam
Nur duası
Nur duası

“Bismillahirrahmanirrahim
Allâhümme nevvir aynî bi hürmeti ismi Muhammed, Allâhümme nevvir aynî bi hürmeti fi’li Muhammed. Allâhümme nevvir aynî bi hürmeti sırri Muhammed. Allâhümme nevvir aynî bi hürmeti sıdkı Muhammed. Allâhümme nevvir aynî bi hürmeti hilmi Muhammed. Yâ envârennür, yâ münevvirel umûr.Yâ Şâfî, ya Kâfi, yâ Meâfî. Aşşık Muhammedden bi hürmeti hâzihil esmâi, yâ Allâh.”

Anlamı :
“Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla.
Ey Allah’ım, Hz. Muhammed’in ismi hürmetine gözlerimi nurlandır. Allah’ım, Hz. Muhammed’in işleri hürmetine gözlerimi nurlandır. Her tarafa nur ile baktır. Allah’ım, Hz. Muhammed’in ismi hürmetine gözlerimi nurlandır. Allah’ım, Hz. Muhammed’in hilmi hürmetine gözlerimi nurlandır. Ey nurların nurlandırıcısı, ey bütün nurların parlatıcısı. Ey şifa verici, ey kifayet edici, ey afiyet bağışlayıcı. Şu isimler hürmetine beni Hz. Muhammed’e aşık kıl, ey Allah.”

Bu duada istenenler Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hürmetine istenmektedir. Bu nedenle bu duanın büyük dualardan olduğu söylenir. Bu dua ile arzu edilen gayeye ulaşmak için helal lokma yiyen ağızlardan olmak gerekir.

إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet)

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz