Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir? Anlamı Nedir?

Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir

İslami rüya tabirleri açısından "Rüyada Bal görmek" çoğunlukla hayra vesiledir. Detaylı anlatımımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Rüyada bal görmek , Dindar insan için dinin özünü ve ruhunu anlamaya, Salih amele, Dünya ehli için zahmetsiz kazanca ve külfetsiz ganimete, Bal, insanın eşiyle arasındaki muhabbete, İnsanlar tarafından kıskanılmaya, onlardan gelecek sıkıntıya, Süzülmüş ya da ateşte eritilmiş bal itimat edilir bilgiye, insanı ilahi rızaya kavuşturacak hidayete, doğumu yaklaşan çocuğa, şiddetten sonra feraha, zekatı verilerek temizlenmiş mala ya da zorlukla kazanılan mala, Bal yemek hastalığın geçmesine ya da sevdiği kimse ile ülfet ve ünsiyete, Kavgandan bal çıkarmak zorlukla beraber hayırlı mala, Bal kabı âlim ve zengin bir kimseye, kap eğer balı bozacak türden ise malda meydana gelecek noksanlığa, Dağ ya da ormanda bal petekleri bulmak miras ve ganimete, Bal yalama evlenmeye, balı ekmeğe katık yaparak yemek ganimetten geçinmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Balarısı, Petek.)

Rüyada bal görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada bal görmek genellikle iyidir.

Ekmeğe bal sürüp yemek, zahmetsiz ve bol kazanca yorulur.

Bal yalamak, evliliğe;

Bal toplamak, yeni ve kazançlı bir işe;

Bal yapmak, gerçekleşmesi güç gayeler edinmeye;

Bal satmak, üzüntülü habere;

Bal satın almak, iyi niyetinizin karşılığını yakın zamanda almaya;

Balı kovanında görmek, ters gidecek işlere;

Balı başkasına vermek, küçümsenemeyecek bir zarara;

Beyaz bal ise bir deniz yolculuğuna işarettir.

Dindar kimseler için rüyada bal görmek , temiz amele ve dinen yükselmeye delalet eder.

Bazı yorumculara göre ise rüyada bal yemek veya görmek, tatlı diliyle sizi kandıran fakat eninde sonunda hakkınızda kötü sözler sarfedecek, basiretsiz bir arkadaş veya yakına işarettir, derler.

İslami rüya tabirleri – bal görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada bal görmek kişinin zenginliğini gösterir. Rüyada bal yiyorsanız, bu hem zengin olacağınız hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamındadır. Bal yalamak evlenmeye, birine bal vermek iflas edeceğinize, bal yapmak gerçekleşemeyecek hayaller kurmak, süzme bal görmek geçim sıkıntınızın biteceğine ve güzel günlerin yakın olduğuna işarettir. Bal satmak birden bire alacağınız kötü bir haberle acı çekeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada bal görmek zenginliğin işaretidir. Eğer rüyada bal yiyorsanız bu, hem zengin olacağınız, hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamına gelir. Bal yediğini gören kişi, sağlık sorunundan kurtulup, neşeli, rahat bir ömür sürer.

Rüyada bal görmek, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolay bir maldır. Bal, dindar kimseler için, dinin tadım almak Kur’an okumak ve güzel ameldir. Dindar olmayanlar için külfetsiz bir ganimet elde etmektir. Bal zahmetsiz olarak elde edilen az bir rızka da işaret eder. Bir kimse gökten bal yağdığını görse, dine olan bağlılığa ve umumi bir berekete işaret eder. Bazen de üzüntü, keder, silkinti, çekememezlik ve haset eden kimselerin hilelerinden kaçınmaya işaret eder. Ateşte eritilmiş bal, şiddetten sonra ferahlığa, ayları tamamlandıktan sonra doğacak çocuğa, zekât verilmek suretiyle temizlenmiş mala ve hidayete işaret eder. Eritilmiş bal, maldır. Bazı tabirciler de bala ateş dokunduğundan zorlukla elde edilen maldır, dediler. Bal hastalığa sifedir. Bazı tabirciler bal yemek, sevdiği bir kimsenin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye işaret eder. Rüyada bal yaladığını gören kimse, evlenir. Balla beraber ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır.