Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Salatı Nuril Kıyameti

Sponsor Reklam
Salatı Nuril Kıyameti
Salatı Nuril Kıyameti

Salatı Nuril kıyameti / Salâtı Nuri’l-Kıyâmeti Salâvâtı

Bu isimle adlandırmalarının sebebi, bu salavatı okuyan kimseye okunduğu o andan itibaren meydana gelecek olan nurun çokluğundandır.

Kudreten Taş Üzerine Yazılan Salavat-ı Şerife :

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ بَحْرِ اَنْوَارِكَ وَمَعْدِنِ اَسْرَارِكَ وَ لِسَانِ حُجَّتِكَ وَ عَرُوسِ مَمْلَكَتِكَ وَ اِمَامَ حَضْرَتِكَ وَطِرَازِ مُلْكِكَ وَخَزَائِنِ رَحْمَتِكَ وَطَرِيقِ شَرِيْعَتِكَ الْمُتَلَذِّذِ بِتَوْحِيدِكَ اِنْسَانِ عَيْنِ الْوُجُودِ وَالسَّبَبِ فِى كُلِّ مَوْجُودٍ عَيْنِ اَعْيَانِ خَلْقِكَالْمُتَقِّدِمِ مِنْ نُورِ ضِيَائِكَ صَلوةً تَدُومُ بِدَوَامِكَ وَ تَبْقىبِبَقَائِكَ لاَ مُنْتَهى لَهَا دُونَ عِلْمِكَ صَلوةً تُرْضِيكَ وَتُرْضِيهِ وَتَرْضى بِهَا عَنَّا يَا رَبَّ الْعَالَمِيْنَ

Okunuşu :
”Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedim bahri envârike ve ma’dini esrarike ve lisâni huccetike ve arusi memleketike ve imâmi hazretike ve tırazi mülkike ve hazâini rahmetike ve tarıykı şeriy’atikel mütelezzizi bi tevhıydike insani aynil vücû di vessebebi fî külli mevcû din ayni a’yâni halkıkel mütekaddimi min nûri zıyâike. Salâten tedû mü bi devâmike ve tebkâ bi bekâike lâ müntehâ lehâ düne ılmike salâten turzıyke ve turzıyhi ve terzâ bihâ annâ Yâ rabbel âlemiyn.”

Anlamı :
Allahım! Efendimiz Muhammed üzerine salat eyle; nurlarının denizi, sırlarının madeni, delillerinin dili, memleketinin el sürülemez gelini, hazretinin imamı, mülkünün süsü, rahmetinin haznedarı, şeriatının yolu ki, senin tevhidinle lezzetleniyor vücud hakikati. Ve bütün mevcutların sebebi, gözlerin gözü, hakikatlerin hakikati, senin evvelleri yaratmandan, senin nurunun ziyasından… Öyle salât eyle ki, sen devam ettiğin müddetçe devam etsin, sen baki kaldığın müddetçe baki kalsın ki; son olmaz ona, senin ilminin dışında… Öyle salat eyle ki sen onunla razı olasın, onu da razı etsin… Ve 0nunla razı ol bizden ya rabbel alemin.”

Fazileti :


1-) Bu salevat-ı şerifeyi Abdülkadir Geylani hazretleri bir mağarada bir taşın üstünde yazılı olarak bulmuşlardır. Altında da şu ilave varmış: ” Bu salevat-ı şerifeyi 1 defa okuyan 60.000 salevat okumuş sevabı alır.

2-) Bu mübarek salavat-ı şerifeyi üç defa okuyan yüzbin salavat-ı şerife getirmiş sayılır.

3-) Yetmiş bin diğer salavata muadildir.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz