Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Mart 2021

Şehadet Duası

Sponsor Reklam
Şehadet Duası
Şehadet Duası

Şehadet duası :

Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şehâdet getirirken şu duayı okurdu:

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ نَسْتَعِينُهُ وَ نَسْتَغْفِرُهُ ، وَ نَعُوذُ بِاللّٰهِ مِنْ شُرُورِ أَنْفُسِنَا ، مَنْ يَهدِ اللّٰهُ فَلَا مُضِلَّ لَهُ ، وَ مَنْ يُضْلِلْ فَلَا هَادِيَ لَهُ ، وَ أَشْهَدُ أَنْ لاَ إلٰهَ إِلاَّ اللّٰهُ ، , وَ أَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسُولَهُ ، أَرْسَلَهُ بْالْحًقِّ بَشِيراً وَ نَذِيراً بَيْنَ يَدَيَ السَّاعةِ ، مَنْ يُطِعِ اللّٰهَ وَ رَسُولَهُ فَقَدْ رَشَدَ ، وَ مَنْ يَعْصِهِمَا ، فَإِنَّهُ لَا يَضُرُّ إِلاَّ نَفْسَهُ ، وَ لاَ يَضُرُّ اللّٰهَ شَيْءاً . .

Okunuşu :
Elhamdülillahi neste’înuhu ve nestegfiruhu, ve ne’ûzübillahi min şurûri enfüsinâ, men yehdillahu felâ mudille lehu, ve men yudlil felâ hâdiye lehu, ve Eşhedü en lâ ilâhe illallah, ve enne Muhammeden abdühü ve rasûlehu, erselehu bi’l-hakki beşîren ve nezîren beyne yedeye’s-sâati, men yutıllâhe ve rasûlehu fekad raşede, ve men ya’sıhimâ, feinnehu lâ yadurru illâ nefsehu, velâ yadurrullahe şe’en.

Anlamı :
“Hamd Allah’a mahsustur! O’ndan yardım diler, O’ndan bağışlama bekleriz! Nefislerimizin şerrinden Allah’a sığınırız! Allah’ın doğru yola ilettiğini hiç kimse saptıramaz, saptırdığını da hiç kimse doğru yola erdiremez! Şehâdet ederim ki Allah’tan başka tapılacak yoktur; O tektir, ortağı yoktur. Yine tanıklık ederim ki Muhammed şüphesiz O’nun kulu ve elçisidir. Kıyamet saati önünde Allah, onu müjdeleyici ve uyarıcı olarak hakla göndermiştir. Allah ve Resûl’üne itâat eden doğru yolu bulmuştur. Onlara isyan eden ise yalnızca kendisine zara vermiş olur. Allah’a hiçbir zarar veremez!”

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz