ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Tövbe ve İstiğfar Duası (1)

Tövbe ve İstiğfar Duası (1)

Tövbe ve İstiğfar Duası
Tövbe ve İstiğfar Duası

1-)
Bismillahirrahmanirrahim
” Allahümme tahhirni minezzünü bi’sselci vel beradi velmâi. Allahümme tahhirni mine’z-zünübi kemâ yütahharus-sevbü mined-denesi.”

Meali ;
Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın izniyle
Allah’ım! Beni günahlarımdan kar, buz ve soğuk su ile temizle. Allah’ım! Beni günahlarımdan elbisenin kirlerden temizlendiği gibi temizle.

istiğfar duası

2-)
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Bismillahirrahmanirrahim
” Esteğfirullâhellezî lâ ilâhe illâ hüvelhayyül-kayyûmü ve etûbü ileyh.”

Meali ;
Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
Ulu Allah’tan bağışlanmamı dilerim ki O’ndan başka ilâh yoktur. O, diridir ve kayyumdur. O’na tövbe ederim.

3-)
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
عَنْ أَبِي بَكْرٍ اَلصِّدِّيقِ رَضِيَ اللهُ عَنْهُ أَنَّهُ قَالَ لِرَسُولِ اللهِ صَلّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: عَلِّمْنِي دُعَاءً أَدْعُو بِهِ فِي صَلاَتِي قَالَ: قُلْ: اَللّـٰهُمَّ إِنِّي ظَلَمْتُ نَفْسِي
ظُلْماً كَثِيراً، وَلاَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ أَنْتَ، فَاغْفِرْ لِي مَغْفِرَةً مِنْ عِنْدِكَ، وَارْحَمْنِي، إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

Bismillahirrahmanirrahim
“Allâhümme innî zalemtü nefsî zulmen kesîran ve lâ yağfirü’z-zünûbe illâ ente, fağfir-lî mağfireten min indik, ve’rhamnî inneke ente’l-gafûru’r-rahîm.

Meali ;
Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
Allah’ım! Ben kendime çok zulmettim. Günahları bağışlayacak ise yalnız Sensin. Öyleyse tükenmez lütfünle beni bağışla, bana merhamet et. Çünkü affı sonsuz, merhameti nihayetsiz olan yalnız Sensin.

4-)
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
اللَّهمَّ اغْفِر لي خَطِيئَتي وجهْلي ، وإِسْرَافي في أَمْري ، وما أَنْتَ أَعلَم بِهِ مِنِّي ، اللَّهمَّ اغفِرْ لي جِدِّي وَهَزْلي ، وَخَطَئي وَعمْدِي ، وَكلُّ ذلِكَ عِنْدِي ، اللَّهُمَّ اغْفِرْ لي مَا قَدَّمْتُ وَمَا أَخَّرْتُ ، وَما أَسْررْتُ وَمَا أَعْلَنْتُ ، وَمَا أَنْتَ أَعْلَمُ بِهِ مِنِّي ، أَنْت المقَدِّمُ ، وَأَنْتَ المُؤَخِّرُ، وَأَنْتَ عَلى كلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ

Bismillahirrahmanirrahim
Allahümmağfir li hatieti ve cehli ve israfi fi emri ve ma ente a’lemü bihi minni Allahümmağfir li ciddi ve hezli ve hata’i ve amdi ve küllü zalike ındi. Allahümmağfir li ma kaddemtü ve ma ahhartü ve ma esrartü ve ma a’lentü ve ma ente a’lemü bihi mini ente’lmukaddimü ve ente’l-muahhiru ve ente ala külli şey’in kadir.

Meali ;
Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
İlahi! Hatalarımı, bilgisizliğimi, işlerimdeki israfımı, Senin benden daha iyi bildiğin kusurlarımı bağışla! Allah’ım! Ciddi halimi, şakamı, hatamı, kasıtlı davranışlarımı bağışla. Bu kusurların hepsi bende var. İlahi! Önden gönderdiğim, önceden yaptığım ve sonraya bıraktığım, sonradan yapabileceğim gizli ve açıktan işlediğim ve Senin benden daha iyi bildiğin kusurlarımı bağışla. Çünkü Sensin ileri götüren, Sensin geri bırakan, Sensin her şeye gücü yeten! (Buhari, Müslim)

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.