Zemzem Suyunun Yapısı

Zemzem Suyunun Yapısı
Zemzem Suyunun Yapısı

Alman ve Japon bilim adamları zemzem suyunu sırrını deklare etti. “Mukaddes Su Zemzem /Zübeyde Su Yolu” belgeseline konferans veren Japon ve Alman bilim uzmanları zemzemle alakalı inanılmaz izahlarda bulunmuşlardır. Söylenenlere göre ezan okunmaya başladığında zemzem berrak bir hal alıyor, fakat çan çalmaya başlayınca ise kararmaya başlıyor.

Türkiye Gazetesi’nden Hayrettin Turan, değindiği yazı dizisinde TRT’nin çekmiş olduğu belgesele konuk olan bilim adamlarının zemzem suyu hakkında yapmış olduğu açıklamaları söyledi. Uzun senelerdir zemzem suyu ve kristalleri üstünde araştırma yürüten bilim adamları kaynağın sırrını çözdü. Ren Nehri’nin suyundan tadan insanın gücünde eksilme olduğunun kanısına varan Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer , sular üstüne araştırma yaparken bir halde bir miktar zemzem bulur ve içer, 35 dakika sonrasında da rahatladığını hisseder.

İncelemesini genişleten Alman bilim uzmanı Dr. Pfeiffer, inanılmaz bir hakikatla karşı karşıya gelmiştir. Zemzemin mayalama özelliği bulunduğunu ve bir bardak zemzem suyunu bir kova şebeke suyunu temizlediğini, bu özelliğiyle bile enerji ve şifa deposu bulunduğunu tespit eder. Dr. Pfeiffer, “Su her koşul atlında değişmiyor fakat değiştiriyor. Oldukça şaşırtıcı ve hayret verici bir gözlem yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla düzgüsel su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonrasında bir damla zemzeme bin damla düzgüsel su karıştırdım. Ve gene gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, niçin? Zemzem’de o şekilde bir enerji var ki başkasını değiştirir fakat kendi değişmez.” diyor.Ezan sesiyle parlıyor, çan sesiyle kararıyor

Zemzem kristallerini mikroskop araçlarıyla yakından incelemeye alan Japon bilim adamı Dr. Masura Emot , suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara nazaran farklılaştığını görür. Zemzem kristallerinin çan sesinde karardığını Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını farkına varır. İncelemede her bir kristalin, Kâbe-i muazzamaya benzeyen bir doku oluşturduğu, zemzemin çan sesini duyunca kristallerinin kararmaya başladığını, Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiği tespit edildi.

Zemzem üstüne değindiği kitabı Japonya’da en oldukça satanlar arasına giren Dr. Emoto’ya nazaran zemzem, fizyolojik ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki tüm sulardan değişik. Dr. Emoto, “Zemzem, çevresinde cereyan eden tüm değişimleri hafızasına alıyor. Yapısı oldukça değişik. Bu, onu dünyadaki öteki elementlerin efendisi yapıyor. Müslümanların hastalara şifa olsun ümidiyle Kur’an-ı Kerim’den sûreler okunup, suya üflediğini daha iyi anlamaya başlıyorum” ifadesini kullanıyor.