Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Zor zamanlarda okunacak dua

Sponsor Reklam
Zor zamanlarda okunacak dua
Zor zamanlarda okunacak dua

Zor ve çözümsüz zamanlarda okunacak dua
Bismillahirrahmanirrahim
İlahi bi-ahassi sifatike ve bi-izzi  celalike  ve  bi-a’zami  esma’ike  ve  bi-ismeti  enbiyaike ve  bi-nuri  evliyaike  ve  bi-demi  suhedaike  es  eluke  ziyadeten  fi’l-ilmi  ve  tevbeten
kable’l-mevti ve rahaten inde’l-mevti ve mağfireten bade’l-mevti ve necaten mine’n-nari ve duhulen fi’l-cenneti ve afiyeten fi’d-dünya ve’l-ahirati bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin. İlahi bi-hakki Hüseynin ve ahihi ve ceddihi ve ebihi ve ümmihi ve benihi hallisni mimma enefih, bi-rahmetike ya erhame’r-rahimin.”

Anlamı:
“Rahmen ve Rahim olan Allah’ın adıyla.
Ya Rabbi, sıfatların, yüce saltanatın, en güzel isimlerin yüzü hürmetine, peygamberlerinin temizliği, velilerinin nuru, şehitlerinin kanı yüzü hürmetine ilmimi artır. ölmezden önce tövbe, ölürken rahatlık, öldükten sonra mağfiret, cehennemden kurtuluş, cennete giriş nasip eyle, dünyada da ahirette de afiyet ve huzur ver, ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetin yüzü hürmetine duamı kabul buyur. Ilahi Hüseyin  ve kardeşi yüzü hürmetine, dedesi, babası yüzü hürmetine, anası ve oğulları yüzü hürmetine beni bulunduğum darlıktan kurtar, ey merhametlilerin merhametlisi rahmetinle isteğimi kabul buyur.”

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz