Ahireti Rüyasında Görmek isteyenin Okuması Gereken Dua

Ahireti Rüyasında Görmek isteyenin Okuması Gereken Dua

Ahireti Rüyasında Görmek isteyenin Okuması Gereken Dua
Ahireti Rüyasında Görmek isteyenin Okuması Gereken Dua

Allah C.C. Buyuruyor:

“Suçlular, Rablerinin huzurunda boyunlarını büküp, “Rabbimiz! (Gerçeği) gördük ve işittik. Artık şimdi bizi (dünyaya) döndür ki, salih amel işleyelim. Biz artık kesin olarak inanmaktayız” dedikleri vakit, (onları) bir görsen!”Secde Suresi, 12.Ayet

“Ateşin karşısında durdurulup da, “Ah, keşke dünyaya geri döndürülsek de Rabbimizin âyetlerini yalanlamasak ve mü’minlerden olsak” dedikleri vakit (hâllerini) bir görsen!”En’Am Suresi, 27. Ayet

Ahiret Alemini Rüyada Görmek için

Rüyada ahireti görmek isteyen kimse taze bir abdest alır. Yatsıdan sonra iki rekat istihare namazı kılarak şöyle dua eder:

Ya Rabbi! Bana ahireti göster, ölülerimi benimle konuştur. Kabir aleminde kendi halim nasıldır ve benim Müslümanlığımın derecesi nedir? Bana göster, Allah’ım.” diye dua eder.

Cenabı Hakk böyle dua edenlerin dualarını boşa çıkarmaz, ahiret alemini gösterir. Buna istihare denir. İstihare; her şeyin hayırlısını Allah’tan sormak ve istemektir. Bu ise kuvvetli bir sünnettir.

REBÎ BİN HEYSEM (Radıyallahü Anh) bir mektubunda diyorki: “Kişi, (Estağfirullah ve etûbü ileyh = Allah’tan mağfiret diler ve O’na tevbe ederim) demesin! Çünkü sonra böyle yapmazsa yalancı olur.Ancak ( Allahümmağfir lî ve tüb aleyye = Allahım beni mağfiret et ve günahlarımı bağışla!) desin!”

Euzubillahimineşşeytânirracîm Bismillahirrahmanirrahim. El hamdu lillâhi rabbil âlemîn. Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh.Allahümme salli ala muhammedin ve enzilhül münzelel mugarrabe minke yevmel kıyameh. (“Allâhümmeğfirlî verhamnî vehdinî ve ‘âfinî verzüknî.

Anlamı: “Allah’ım! Beni bağışla, bana hidayet nasip eyle, bana rızık ver, beni âfiyette daim eyle ve bana merhamet et. ”