Rabbimizin Rızasını kazanacak işlere yönelmek için Ayet

Günlük hayatımızda en önemli amacımız Rabbimizin rızasını kazanacak bir yaşam ve ameller olmalıdır.Eğer Allahın rızasını kazanmak ister O’na bunun için yönelirsek, Rabbimiz bize bu yolu açacak ve kolaylaştıracaktır. Rabbimizin rızasını kazandıktan sonra inanın hem dünya hem ahiretimiz hasenat dolu geçecektir. Bu yüzden bu Âyet-i Kerimi her gün en az 7 defa okuyalım ve Rabbimizden O’nu rızasını kazanacak bir hayat bir yaşam isteyelim:
Okunacak Âyet-i Kerim;Neml  Süresi 19 Âyet-i Kerimdir.


وَقَالَ رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَى وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَدْخِلْنِي بِرَحْمَتِكَ فِي عِبَادِكَ الصَّالِحِينَ


ve kale rabbi evzı’ni en eşkure ni’metekelleti en’amte aleyye ve ala valideyye ve en a’mele salihan terdahu ve edhılni bi rahmetike fi ibadikes salihin.
“Ey Rabb’im! Bana, anne ve babama bağışladığın nimetlerin karşılığında, şükretmede ve hoşnut olacağın işler yapmada beni başarılı kıl. Ve rahmetinle beni salih kullarının arasına kat.”
Amin Rabbim cümle kullarını seni  rızanı kazanacak işlere  yönelmesi,hoşnut olacağın işler yapması,salih kullarını arasına girmeyi nasip et.