Bağışlanmak için ALLAH'tan Af Dileme

Bağışlanmak için ALLAH'tan Af Dileme

Bağışlanmak için ALLAH’tan Af Dileme
Bağışlanmak için ALLAH’tan Af Dileme

Ey şefkati ve merhameti sınırsız olan Allah’ım!

Bütün kalbim,ruhum ve samimiyetimle ellerimi Sana kaldırıp yalvarıyorum. Bu güne kadar Sana dönmek, Senin sevmediğin şeyleri yapmamak ve bütün ruhumla Sana bağlanmak konusunda verdiğim sözleri bozdum.hep nefsimin ve şeytanın çirkin tuzaklarına kapılıp, vicdanım feryat ettiği halde,Senin huzurunda Sana isyan anlamına gelecek kötülükleri işleme cür’etkârlğında bulundum.

Ben şu anda Senin kudretinin tecellisiyle bu sözleri söylerken,tekrar utançla kararmış alnımla huzurunda boynumu eğiyorum.Bir daha Senin engin merhametine sığınarak,azabından korkup rahmetin için yalvarıyorum.

Şefkat ve Merhametinle Allah’ım!

Şüphesiz,Senin kulların olan şefkatin ve merhametin,bütün annelerin ruhlarına bağışladığın evlat şefkatiyle karşılaştırılamayacak kadar büyük ve sınırsızdır.Tekrar,rahmetini ümit ederek,bulanık gözlerimi göğsüme indirip,bağışlamanı diliyorum.Senden başka el açacağım,sonuçta Senden başka kapısına sığınacağım,Senden başka kalbimin ve ruhumun sınırsız arzularını tatmin edecek yok.

Rabbim…!

Bir daha, beni bağışlamanı içtenlik ile istiyorum.Senin sevmediğin ve beni Sana sevdirmeyecek şeyleri yapmamak hususunda,bana sağlam bir irade vermeni diliyorum.Nefsime galip gelmek,nefsimin çirkin arzularını senin çizdiğin meşru daire çerçevesinde tatmin etmek konusunda bana başarı vermeni diliyorum.

Şüphesiz benim ve sevdiklerimin ve sevmek istediklerimin sahibi sensin.Senin mülkün olan şeylere yönelen nefsimi Senden izinsiz istemesine karşı,Senin yardımına sığınıyorum.

Allah’ım…

Evreni Onun nurundan yarattığın,bizim Seni tanımamıza borçlu olduğumuz Sevgili Peygamberimizin(asm) Sana olan engin sevgisi hürmetine;Senin Kadîr,Rahîm ve Vedûd isimlerin hürmetine,yakarışlarımı katında kabul eyle.Hayırlı hedeflerimden ayrılmama izin verme.

Allah’ım…

Beni sürükleyip Senden uzaklaştırmaya yırtınan nefsimin ellerine teslim etme.Seni sevmekten daha büyük bir mutluluk olamaz.Lütfen Seni bana sevdir.Ruhumu her sabah bu duayı samimiyetle okumaya teşvik edecek bir arzu ver.

Rabbim….

Beni bağışlayıp,sevdiklerine dahil etmeni istiyorum.Beni karanlık ve tehlikeli yollardan geçirirken yalnız bırakmamanı,benim yanımda olduğunu hissetmemi sağlamını istiyorum.

Allah’ım…

Kovulanlardan olmaktan ısrarla ve içtenlikle Sana sığınıyorum.Amin….