Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Mayıs 2021

Erenler Duası (Ricali Gayb) Dilek Duası

Sponsor Reklam
Erenler Duası (Ricali Gayb) Dilek Duası

Erenler Duası (Ricali Gayb) Dilek Duası

Dilediğim Şeylerin Olmasını İstiyorum.

Bir çoklarımızın bildiği gibi üçler, yediler, kırklar, üç yüzler vs erenler vardır ki, bunlar çeşitli vesilelerle, çeşitli şekillerde ve çeşitli zamanlarda, darda ve bunalımda olan muhtelif insanlara görünerek ya da görünmeyerek yardımda bulunurlar.

Yaptıklara dualara amin derler. Bu zatlar kainatın her gün ayrı bir yönünde seyir halindedirler. Erenler duasını okurken onların bulunduğu cihete yönelerek ya rabbi ben bu erenler hürmetine onların vesilesiyle senden yardım talep ediyorum diyerek bir Fatiha üç ihlas okuyup önce rasulü Ekrem efendimizin, ashabının ve ehli beytinin ruhlarına sonra bütün peygamberlerin enbiya evliya ulema ve şühedanın ruhlarına ve ayrıca kutbül aktabın, ricali gaybın ve bütün müminlerin ruhu şeriflerine hediye ederek ricali gayb duası okunmaya başlanacaktır. Ayın bulunduğu yöne göre o yöne yönelip, şu mübarek kelimeleri söylersin.
Ayın günlerinde ricali gaybın bulunduğu yönler şöyledir:

Arabi ayın:
7. 14. 22. Ve 29. Günlerinde doğu yönünde olurlar.
6. 21. 28. Günlerinde kuzey doğu yönünde olurlar.
3. 15. 23. Ve 30. Günlerinde kuzey yönünde olurlar.
5. 13. Ve 20. Günlerinde kuzey batı yönünde olurlar.
4. 12. 19. Ve 27. Günlerinde batı yönünde olurlar.
2. 10. 17. Ve 25. Günlerinde güney batı yönünde olurlar.
8. 11. 18 ve 26. Günlerinde güney yönünde olurlar.
1. 9. 16. Ve 24. Günlerinde güney doğu yönünde olurlar.

Duası şudur:

Esselâmü aleyküm yâ ricâlel ğayb, esselâmü aleyküm ya ervâhal mukaddeseti, Yâ Nükabâ, Yâ Nücebâ, Yâ Rükabâ, Yâ Ebdâlü, Yâ Evtâdü, Yâ Efrâdü, Yâ Kudbü, Yâ Ğavsü, Yâ İmâmiyyetü, Yâ Cündellâhi, Yâ Hıdrü, Yâ İlyâsü, salevâtullâhi aleyküm eğîsûnî biğavsetin venzurûnî bi-nazratin ve eînûnî bi-avnetin, vensurûnî bi-nasratin, verhamûnî bi-ra’fetin, bi-hakki hakkıllâhi, ve-bi-ızzi ızzillâhi, ve bimâ cerâ min ındillâhi ilâ Hayri halgıllâhi, Muhammed ibni Abdullâhi, ve Rasûlihî* Azzemtü aleyküm eyyetühel erhâvur rûhâniyyetü, Yâ Kutbel aktâbi, ve Yâ İmâmel Ğavsi, ecîbû da’vetî vagdû hâcetî, fî seâdetiddâreyni ve kallibû kalbî alâ kulûbiküm, ve havvilû ahvâlî ilâ ahvâliküm, bi-havlillâhi veşfeû lî ve ebdilû ahlâki vekşifû lî min esrâriküm, ve hassilû maksûdî, ve murâdî ve kûmû havâicî bi-hakki Rabbiküm ve bi-hakki nebiyyinâ Muhammedin sallâllâhü aleyhi ve selem* Ve bi-hakki âlihî ve ashâbihî , ve bi-hakkil melâiketil mukarrebîn* Ve bi-hakki cemî-ıl embiyîi vel mürselîn* Vel evliyâş sâlihîn* Âmîn, birahmetike yâ erhamerrâhimîn*

Bu mübarek Es-Selam ismi, velilerin feyiz kaynağıdır. Bu isimle Cenab-ı Hakk’ı zikrederler. Bu velilerin adedi 360’tır. Allah Teala bunların yüzü suyu hürmetine rahmeti ve yağmurları indirir. Duaların kabul olunması için 360 defa okunmalıdır.
Bu mübarek ism-i şerifi yazıp üzerinde taşıyan kimse sevimsiz şeylerle karşılaşmaz. Vird edinenler korktuklarından emin olur. Yüzüğünün kaşına yazıp taşıyanlar mahlukat arasında sevilir. Dünya ve ahiret işlerinde Allah Teala yardımcısı olur.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. metin dedi ki:

  “Büyü etkisinde” diye yazılması hiç ama hiç hoş olmamış. Yani dua etkili değilmiş de büyü daha etkiliymiş ya da büyü iyi bir şeymiş gibi bir algı oluşturuyor.

  1. admin dedi ki:

   DUZENLEME YAPILIYOR..TEŞEKKÜRLER

 2. Derya dedi ki:

  Arabi ayın 1 de hangi yönde olurlar acaba

  1. admin dedi ki:

   1. 9. 16. Ve 24. Günlerinde güney doğu yönünde olurlar.

 3. Yahya...0542 742 69 00 whatsapp tan da yazabilirsiniz dedi ki:

  Selamun aleykum.ricali gayb meleklerinin gunlere gore yonlerini ogrenmek istiyorum.temmuz agustos aylari…ve digerlerine gore yonleri hangileri…

 4. Nazmi dedi ki:

  Hangi şehre göre güneydoğu? Söz gelimi İstanbul’ a göre mi Mersin’ e göre mi? Söz gel
  mi Kılble’ nin bile yönü bir kaç derece de olsa değişir şehrine göre…

  1. Fatma dedi ki:

   Güneşin doğuş ve batisina
   göre siz hesap edin. Ben öyle yapıyorum

 5. Sezgin dedi ki:

  Şuan güncel son hali bu mu ? Emeğinize sağlık Allah razı olsun .

Yorum Yaz