Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2021

Haşarı ve huysuz çocukları sakinleştirmek için okunacak dua

Sponsor Reklam
Haşarı ve huysuz çocukları sakinleştirmek için okunacak dua
Haşarı ve huysuz çocukları sakinleştirmek için okunacak dua

Haşarı, huysuz ve geçimsiz çocuk ve hayvanları sakinleştirmek için.
Bu maksat için Kaside-i Bürdenin 2, 3 ve 9. beyitleri temiz bir kağıda yazılarak çocuğun veya hayvanın üzerinde taşıması sağlanırsa kısa zamanda iyiliğe doğru bir değişim olduğu gözlenir.

Kaside-i Bürde 2, 3 ve 9. beyitler:

Okunuşu:
Em hebbetir rîhu min tilkâi kazımetin. Ve evmedal berku fiz zâlmai min isami. Fe mâ li ayneke in kultekfüfâ hemetâ. Ve mâ li
kalbike in kultestefik yehimi. yâ lâimî fil hevel uzriyyi ma’ziraten. Minnî ileyke velev ensafte lem telümi.

Anlamı:
Yahut Medine tarafından (Allah Rasulü’nün tatlı kokusunu getirip sana koklatan) bir rüzgar estiği için mi? [Böyle Allah Rasulü (s.a.v.)’nün aşkı ve muhabbeti ile kendinden geçmiş olarak, kanlı yaşını tutmadan ağlıyorsun.] Yoksa Allah Rasulünün çoğu zaman vakitlerini geçirdiği Medine yakınındaki Izam dağında karanlık gecede çakan şimşek mi çakıp, Nübüvvet nuru seni mest etti de böyle ağlamana sebep oldu? (Ey gönül), iki gözüne ne oldu ki; onlara “kendinizi tutun ağlamayın” dedikçe o iki göz daha çok kanlı yaş akıtıyorlar? Ve kalbine de ne oldu ki; “sakin ol, kendine gel” desen de o aldırmayıp ölçüsüz sevgisi, hayranlığı ve delicesine aşk ve muhabbeti artıyor? Ey Uzre kabilesinin aşkına benzer. Muhabbete müptela olduğum için beni levm edip kınayan kimse tarafından sana bir özür beyan edeyi ki; eğer insaf etseydin (bu haklı özrümün karşısında) beni ayıplamaz ve kınamazdın.

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz