İşlerin Rast Gitmesi İçin Esma Ve Âyetler


Her duamıza Besmele, İstiğfar, Allah’a hamd Peygamber efendimize salavat  ile başlanır ve dua sonunda yeniden 1 salavat okunur.
Her gün dünya ve ahiret işlerimizin yolunda gitmesi,aksilikler ile karşılaşmamak için,aşağıdaki esma ve ayetler okunmaya devam edilir.


Okunacak Esma ; Ya Vekil celle celalühü Her  gün 100 veya 330 defa okumaya gayret edilir.


Ya Vekil;Kendisine güvenen kullarının işlerini en iyi şekilde yoluna koyan,kulların rızkına kefil olan.


Okunacak Âyetler; Ayetler her gün 7 veya 21 veya daha fazla okunabilir.


Ali imran 73-74 ncü Âyetler
“Kendi dininize tabi olanlardan başkasına inanmayın.” dediler. De ki: “Hidayet, Allah’ın hidayetidir. Birine, size verilmiş olanın benzerinin verilmesinden veya Rabb’inizin katından aleyhinize kanıt getirebileceklerinden ötürü mü böyle söylüyorsunuz.” De ki: “Lütuf, Allah’ın elindedir, onu dilediğine verir.” Allah, Yardımı Çok Kapsamlı Olan’dır, Her Şeyi Bilen’dir.
وَلاَ تُؤْمِنُواْ إِلاَّ لِمَن تَبِعَ دِينَكُمْ قُلْ إِنَّ الْهُدَى هُدَى اللّهِ أَن يُؤْتَى أَحَدٌ مِّثْلَ مَا أُوتِيتُمْ أَوْ يُحَآجُّوكُمْ عِندَ رَبِّكُمْ قُلْ إِنَّ الْفَضْلَ بِيَدِ اللّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاء وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ
Ve la tu’minu illa li men tebia dinekum, kul innel huda hudallahi en yu’ta ehadun misle ma utitum ev yuhaccukum inde rabbikum, kul innel fadla bi yedillah, yu’tihi men yeşa’, vallahu vasiun alim.
Ali imran 74
Allah, rahmetini dileyene has kılar. Allah, Büyük Lütuf Sahibi’dir.
يَخْتَصُّ بِرَحْمَتِهِ مَن يَشَاء وَاللّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ
Yahtassu bi rahmetihi men yeşa’, vallahu zul fadlil azim.