Her Türlü Hacet için 70 bin Kelime-i Tevhid ve Faziletleri

Her Türlü Hacet için 70 bin Kelime-i Tevhid ve Faziletleri

Her Türlü Hacet için 70 bin Kelime-i Tevhid ve Faziletleri
Her Türlü Hacet için 70 bin Kelime-i Tevhid ve Faziletleri

Kelime-i Tevhid “La ilahe illallah, Muhammedün Resulullah”
Her Müslümanın, kelime-i tevhidin manasına hiç şüphe etmeden, yalnız inanması yetişir. İslam dininde tevhid inancını bildiren söz, tevhid inancı, Allahü tealanın var ve bir olduğuna ve Muhammed aleyhisselamın O’nun peygamberi olduğuna inanmaktır.

Lâ ilâhe illallah, Muhammedur Resûlullâh

Allah dostlarindan bir zat, 70 bin kelime-i Tevhid cekmis, fakat sevabini hic kimseye bağislamayip hediye etmemis duasini etmemis, öyle bekliyormus.

Bu muhterem zat, bir gün bir ziyafette yemek yerken, hal ve kesif ehli, irfan sahibi bir genc, elini yemege götürür götürmez aglamaya basladigini görmüs. O gence:

-- Ne oldu, bir derdin mi var? Hastamisin bir yerin mi agriyor felan deyenlere Genc:

-- Cehennemi gördüm, annemin orada azab cektigini gördüm, görüyorum onun icin agladim diye cevab vermis.

Allah dostu okudugu 70 bin kelime-i Tevhidin savabini, hemen bagislamış.

-- Ya Rabbi! Biliyorsun ki; Tevhid kelimesini Lâ ilâhe illallah cümlesini 70 bin kere okudum. Iste onun sevabini bu cocugun annesinin ruhuna azabtan kurtulmasi icin hediye ediyorum! diye hediye edivermis.

Allah'in sevgili kulu bu hediyeyi eder etmez, cocuk gülümsemis, ve annem cehennemden kurtuldu diye sevinmis. Ve yemek yemege baslamis.

Allah dostu bu muhterem zat:

-- 70 bin kere kelime-i tevhidi okuyan veya okuyup baskasina hediye edildigi takdirde cehennem azabindan kurtulusa sebeb olur. Hadis-i serifi aklima geldi, okudum ve Hadisin doğruluğuna inandim demistir.

AÇIKLAMA:

Kelime-i Tevhid okuyan cennete gidecek ve Allahin lutfuna erecektir. 70 bin kelime-i Tevhid okumak icin Allah'in dostu ve ehli olan muhteremlerce mâlumdur. Hatta halkimiz arasinda da 70 bin kelime-i Tevhid okumak meshurdur.

Sevgili Peygamber (Aleyhisselâm) Efendimiz, Hadis-i seriflerinde:
"Arkasinda bir Salih evlad, anaya babaya hayirli duâ edecek evlad birakan kimsenin amel-sevab defteri kapanmaz " buyuruyor.

Iste bu gencin hali gercekleri hatirlatiyor. Salih evlat. Cünkü annesinin cehennemden kurtulmasina sebeb oluyor. Ve oldu.

Allah, böyle Salih evlad yetistirmek her anneye nasip etsin. Bu gibi Salih evladlari müslümanlarin tümüne versin. Âmin!..

Kelime-i Tevhid << Lâ ilâhe illallah, Muhammedur Resûlullâh >> demektir.

Kelime-i Tevhid diye bi mübârek cümleye denir. " Kim Lâ ilâhe illallah diyerek ölürse cennete gider " buyrulmustur.