Hızır Aleyhisselam Duası, Hafıza ve Zeka Güçlendiren Dua

Hızır Aleyhisselam Duası, Hafıza ve Zeka Güçlendiren Dua

Hızır Aleyhisselam Duası, Hafıza ve Zeka Güçlendiren Dua
Hızır Aleyhisselam Duası, Hafıza ve Zeka Güçlendiren Dua

Hızır Alehisselam'ın aşağıdaki duasını okumayı kendisine vitir edinenlerin hafızası ve zekası güçlenir.

Her sıkıntı ve derdi giderilir. Cenabı Allah’ tan pek çok lütfe erer ve her şeyden önemlisi ilahi tecellilere mahzar olurlar. Her şeyin bir formülü ve anahtarı olduğu gibi bu duanın anahtarı da sabah ile akşam namazlarından sonra en az 1 defa, en fazla ise 21 defa okunmasıdır.

Hızıraleyhisselam Duası Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

''Allahümme kema letafte fiAzametike ve gutretike dünelliDuaı ve alevte bi azametike alel uzemai.(h). Ve allimte matehte erdike keilmike ma fevga arşik. Ve kanet vesavisus suve ala duri kel ala niyeti indeke ve ala niyetül gavli kessirri fi ilmik. Ve engade külli şeyin bi azametik. (k ). Ve hada’a külli sultanin li sultanik. Ve sade emrüddünya vel ahreti küllühü biyedik. ( e ). İcalli min külli hemmin ve ğammin esbehtu ve emeseytu fihi feracen ve mehrace. Allahümme inni affeke an zünubü ve tecavüzeke an hatieti. (rr.) ve setrake ala fetti amile etmaani en eseleke mala estecibhu minke mimma gasrute anhü fesirtu eduke aminen ve eselüke . müsebbeben sebaba fe inneke entel muhsinu ileyke ve enel musiiu ila nefsi. Ar ) Fima beyni ve beynüke tettezedu ileyke bilmeasi velakinnellisegate bike hameletni alel cüreti aleyke feudillahümme bifedlike ve ihsanike ala inneke enter raufurrahim.''

Hızır Alehisselam'ın Diğer Bir Kıymetli Duası:

Bismillah maşaallah la kuvvete illa billah, maşaallah kulli nimetin minallah maşaallah elhayrü küllihi biyedillahi maşaallah la yusrifüsuue illallah.”