islami Açıdan Rüyada Kaçmak Neyle Tabir Olunur? Rüyada Kaçmak

islami Açıdan Rüyada Kaçmak Neyle Tabir Olunur
islami Açıdan Rüyada Kaçmak Neyle Tabir Olunur

Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.Rüya Tabirleri açısından Rüyada Kaçmak , yanlış ve günahlı yoldan Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete; Düşmandan kaçmak güvende olmaya, Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkiye geçmeye, Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaçtığını görmek vefat etmeye, Askerin cepheden kaçması galibiyete, kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

Rüyada Kaçtığınızı görmek ; Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

Rüyada Kaçmak ile ilgili Ruya Tabirleri

Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı, fakat bunu başaramadığınızı gördüyseniz, birtakım sahtekar insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir.
Kişinin zekasını kullanarak, sorunlardan sıyrılacağını işaret eder. Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir.
Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.
Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

İslami Rüya Yorumları açısından Rüyada Kaçmak

Rüyada kaçmak (firar) Cenab-i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanır. Rüyasında bir düşmandan korkarak kaçtığını gören kimse, bir yerden, bir isten, bir kimseden korkusu varsa kurtulur. Bir kimsenin rüyasında korkmadığı halde kaçtığını görmesi o kimsenin yakında öleceğine delalet eder. Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtığını görmek, endişeli bir durumda bulunduğunuza, hapisten kaçan bir arkadaşınıza yardım etmek maksadı ile onu sakladığınızı görmek, bir tehlikenin size doğru yaklaştığına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada firar. Allah (C.C.)a dönmeye işarettir. Rüyada kaçtığınızı görmek velayet, emniyet, tövbe ve ölüme işarettir. Rüyada korktuğu bir düşmanından kaçtığını gören kimse, korkudan emin olur. Alim bir kimsenin rüyada kaçması. o alimin kadı olmasına işarettir. Bir kimse rüyada kaçtığı halde korkmadığını görse; o kimsenin öleceğine işarettir. Rüyada kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini gören kimse, tövbe ve istiğfar eder. Rüyada askerin firari galibiyettir. Kafirlerin kaçması ise; firarin ta kendisidir.