Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2020

Kur’an Dinlerken Okunacak Dua

sponsor reklam
Kur’an Dinlerken Okunacak Dua
Kur’an Dinlerken Okunacak Dua

Maide suresi 83 ve 84. ayetler

وَإِذَا سَمِعُواْ مَا أُنزِلَ إِلَى الرَّسُولِ تَرَى أَعْيُنَهُمْ تَفِيضُ مِنَ الدَّمْعِ مِمَّا عَرَفُواْ مِنَ الْحَقِّ يَقُولُونَ رَبَّنَا آمَنَّا فَاكْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِينَ
وَمَا لَنَا لاَ نُؤْمِنُ بِاللّهِ وَمَا جَاءنَا مِنَ الْحَقِّ وَنَطْمَعُ أَن يُدْخِلَنَا رَبَّنَا مَعَ الْقَوْمِ الصَّالِحِينَ

Okunuşu :
Ve izâ semiû mâ unzile ilâr resûli terâ a’yunehum tefîdu mined dem’ı mimmâ arafû minel hakk (hakkı), yekûlûne rabbenâ âmennâ fektubnâ meaş şâhidîn (şâhidîne).
Ve mâ lenâ lâ nu’minu billâhi ve mâ câenâ minel hakkı ve natmeu en yudhılenâ rabbunâ meal kavmis sâlihîn (sâlihîne).

Anlamı :
Ve Resûl’e indirileni (Kur’ân’ı) işittikleri zaman, Hakk’tan olan şeylere arif olduklarından dolayı, onların gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün. “Rabb’imiz, biz îmân ettik (âmenû olduk), artık bizi şâhitlerle beraber yaz…” derler.
Ve Rabb’imizin bizi, salihler kavmi ile beraber (cennete) dahil etmesini isterken, niçin biz, Allah’a ve Hak’tan bize gelene (Kur’an’a ve Resûl’e) iman etmeyelim?”

Dua :
rabbenâ âmennâ fektubnâ meaş şâhidîn. Ve mâ lenâ lâ nu’minu billâhi ve mâ câenâ minel hakkı ve natmeu en yudhılenâ rabbunâ meal kavmis sâlihîn.

Anlamı :
Ey Rabbimiz! Biz iman ettik. Bizi şehadet getirenlerle beraber yaz. Bütün emelimiz Rabbimizin bizi salih kimseler arasına koyması varken, niçin biz Allah’a, peygamberlere ve Kur’an’a iman etmeyelim!?

Etiketler:

sponsor reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz