Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Eylül 2020

Namazda Teşehhüd de Okunacak Dua

sponsor reklam
Namazda Teşehhüd de Okunacak Dua
Namazda Teşehhüd de Okunacak Dua

1-) “Ettehiyyatü lillahi vessalavatü vettayyibat Esselamü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullahi ve berakatüh, Esselamü aleyna ve ala ibadi’l-lahis-Salihin Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh.”

Anlamı :
“Dil ile beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah içindir. Ey peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şahitlik ederim ki, Muhammed O’nun kulu ve elçisidir.”

2-) “Ettehiyyatü’l-mübarekatü esselavatü’t-tayyibatü lillahi. Esselaamü aleyke eyyühe’n nebiyyu ve rahmetullahi ve berekatühu. Esselamü aleyna ve ala
ibadillahis-salihîn. Eşhedü en lailahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden resûlullah.


Anlamı :“Mübarek olan bütün sıfatlar, bütün ibadetler ve tertemiz zikirlerle ameller Allah’a mahsustur. Allah’ın selameti, rahmeti ve bereketleri senin üzerine olsun. Ey Peygamber! Allah’ın selameti, bizim ve Allah’ın salih kullarının üzerine olsun! Allah’dan başka hiçbir ilah olmadığına şahitlik ederim ve yine şahitlik ederim ki, Muhammed Allah’ın resulüdür.”

3-) “Ettehiyyatü’t-tayyibatü’salavatü lillahi, Esselamü aleyke eyyühe’n-nebiyyu ve rahmetullahi ve berekatühu. Esselamü aleyna ve ala ibadillahi’s-salihîn. Eşhedü en la ilahe illallah ve enne Muhammeden abdühû ve resûlühü.”

Anlamı :
“Bütün kemal sıfatları, ibadet ve tertemiz zikirlerle ameller Allah’a mahsustur. Allah’ın selameti, rahmeti ve bereketleri senin üzerine olsun. Ey Peygamber! Bizim de üzerimize ve Allah’ın salih kullarının üzerine de selam olsun. Allah’tan başka hiçbir ilah olmadığına ve Muhammed’in O’nun kulu ve resulü olduğuna şahitlik ederim.”

إِنَّ رَبِّي لَسَمِيعُ الدُّعَاء

Şüphesiz Rabbim duaları işitendir (İbrahim suresi 39. ayet

Etiketler:

sponsor reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz