Rüyada Deniz Görmek Denize Girmek Denizde Yıkanmak

Rüyada Deniz Görmek Denize Girmek Denizde Yıkanmak

Rüyada Deniz Görmek Denize Girmek Denizde Yıkanmak
Rüyada Deniz Görmek Denize Girmek Denizde Yıkanmak

Rüyada deniz görmek isteğinin yerine gelmesine işarettir. Rüyada denize girmek hayırlara vesiledir.

Rüyada denize girdiği görülen kişi , kuvvetli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, adaletli bir devlet adamına yorumlanır.
Tüccar için bu rüya mal, işçi içinse ustadır.
Bir kimsenin rüyasında deniz görmesi, isteğinin yerine gelmesiyle yorumlanır.
Rüyada kana kana deniz suyunu içtiğini gören kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur.
Rüyada denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören kimse çok mal biriktirir .Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yığar.
Bazı yorumcular demişlerdir ki, “rüyada denizden içilen su, içildiği miktarca ilim ve edep öğrenmektir.”
Rüyada denizde yıkandığını gören kimse, günahlarından kurtulur.

İslami rüya tabirleri açısından Rüyada Deniz görmek

Rüyada denize kavuşamadığını gören kimse, arzu ettiği bir şeye yaklaşır.
Rüyada denize idrarını yaptığını gören kimse hata ve günah işler.
Rüyada denizi uzaktan gören, sıkıntı, fitne ve bela görür. Bazı yorumcular demişlerdir ki, “bu rüyayı gören belaya ve sıkıntılara girer.”
Bir kimse rüyada denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görürse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur.
Denizin suyundan içtiğini görene hüzün ve keder isabet eder. (Bilhassa denizin suyu bulanık ise.)
Rüyada denizde yüzdüğünü gören kimse, içinde bulunduğu bir işten çıkmaya çalışır. Bu işten çıkması için çekeceği zahmet, yüzmedeki çektiği zahmet kadardır. Bu işin kolaylığı ise denizden sahile olan uzaklığı ve yakınlığı kadardır. Eğer yüzerek denizden çıkarsa o işin içinden çıkar.
Rüyada denize dalıp su üzerine batıp çıktığını buna rağmen ölmediğini gören kimse dünya işlerine dalar, bazen de, o dünyanın nimetlerine sahip olur ve bazı kere de günah işler.
Mal arzusundan dolayı inci çıkarmak için rüyada denize daldığını gören, çıkarttığı inci veya başka şey miktarı mala sahip olur.
Rüyada denizde yıkandığını, abdest aldığını gören hasta ise, Allah şifa verir, borçlu ise borcunu öder, sıkıntı varsa sıkıntısı kalkar, korktuğu şeylerden emin olur. Hapisteyse hapisten kurtulur.
Bir kişi rüyada denizde su üzerinde gezdiğini görürse iyi niyet ve itikadının sağlam olduğuna yorumlanır.
Bazen rüyada denize girmek sonu ve sınırı olmayan sanata ve şehvete yorumlanır.
Bir kişi rüyada denizin güzel bir şekilde kabardığını görürse, o sırada insanların yağmura ihtiyaçları varsa yağmur yağar ve o yağmurdan faydalanırlar.

Rüyada denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu gören kimse yolculuğunda korkuya ve şiddete düşer.
Denizi rüyada görmek, dünyaya ve dünyanın garip hallerine işarettir. Danya aleyhisselam a göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyüğü ile tabir olunur.

Rüyada denize girmek ile ilgili diğer yorumlar

]Rüyada denize girmek denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasız olarak görmek, adaletli bir başkana; dalgalı ve çırpıntılı görmek, zalim bir başkana işarettir.
Rüyada denizden su içtiğini gören, devlet büyüklerinden hayır ve menfaat görür. Rüyada bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür.
Rüyada denizin üzerinde gezindiğini gören, yolculuğa çıkar. Keder ve sıkıntıdan kurtulur.
Kendisi ile gideceği yer arasında denizin engel olduğunu gören, eğer yolcu ise yolundan kalır ; yahut hükümet tarafından islerinde bir engel çıkarılır.
Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde battığını gören, şiddetli bir sıkıntı içine düşer.
Rüyada denizde yüzmek için uğraştığını gören, bir işe girerek onunla uğraşır; bir rivayete göre tutuklanır ve mahkemelerle uğraşır.
Rüyada denizin altında kaldığını gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarına tövbe etmeden ölür.

Rüyada denizden su içtiğini ve suyun soğuk olduğunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayı gören ilim adamı ise ilmi artar, hükümet adamı ise itibari artar.
Rüyada denizden sıcak su içtiğini gören, musibete ve sıkıntıya düşer. Eğer içtiği su kötü kokulu ve tadı da fena ise, düşmanının kendisine üstün geleceğine, bir rivayete göre de hükümet tarafından isinde zorluğa düşeceğine delalet eder.
Rüyada denizin kuruduğunu görmek, devlet başkanının ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasına, denizi bir damla kalmayıncaya kadar içtiğini görmek, rüya sahibinin işlerinde başarıya ulaşacağına; deniz hayvanlarından birinin kendisiyle konuştuğunu görmek, hükümetin sırlarını açıklayacağına; denizin dalgalanıp karıştığını ve havanın karardığını görmek, isyana, yalanın çoğalmasına; denizden tatlı su içtiğini görmek, helal mal edineceğine; denizden maden veya kıymetli bir mücevher çıkardığını görmek, hayır ve menfaate; çıkardığı şey çirkin ise düşmana karşı üstünlüğüne; rüya sahibi ilim adamı ise ilminin artmasına; denizden kötü bir şey çıkardığını görmek, düşmanın memleketi istilasına delalet eder.

Rüyada dalgalı deniz görmek, başarının biraz güç olacağını açıklar. Bekar biri için bu tür rüyalar aşkta sorunlar olarak yorumlanır. Dalgalarla boğuşan bir insan, ani bir fırsattan yararlanarak birden yükselir. Dalgalı denizde yüzen insan bol para kazanır. Dalgaların kıyıya çarpması çok uzaklardan gelecek kısmeti haber verir.