Rüyada Ev Görülmesindeki Mana

Rüyada Ev Görülmesindeki Mana

Rüyada Ev Görülmesindeki Mana
Rüyada Ev Görülmesindeki Mana

Rüyada ev görmek hayırlıdır. Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir.

Rüyada ev görmek hakkında yapılan birçok yorum vardır. Evinde yeni bir oda yapan sağlığına kavuşur. Eğer evde hasta yok ve rüyayı gören de bekar ise evlenir. Yahut evinde büyük kızı varsa onu evlendirip yeni yaptığı odaya koyar.

Bir kimse meçhul bir evin üzerine çıktığını görürse o evin kıymeti, şerefi nispetince biriyle evlenir.
Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diğer evlerden ayrı bir evde görse, bununla beraber şerre işaret eden söz de söylese o ev o kimsenin kabri olur.
Bir kimse kendisini muhkem bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görürse, ve o ev de diğer evlerin ortasında olursa, o kimse hayır ve nimete kavuşur.
Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdüğünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alır. Evin kendisini yüklendiğini veya onunla beraber geldiğini gören kimsenin nafaka ve idaresi eşinin üzerine olur.
Rüyada ev görmek eğer güzel, temiz, ferah bir ev ise hayatının da gönlüne göre olması demektir. Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır.
Rüyada ev görmek eğer ev dağ başında ise yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin habercisidir.

Rüyada ev görmek eğer yeni bir ev ise, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir. Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder.
Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir. Rüyada ev görmek ahirete yorumlanır. Rüyada bilmediği bir eve girip orada bir takim ölmüş insanlar görmek, ahirete işarettir. Oraya girip oturanın eceli yaklaşmıştır. Öyle bir evden çıktığını gören şiddetli bir hastalığa yakalanır.
Sahibi bilinen bir eve giren helal rızk için dua eder. Tahtadan veya kerpiçten yapılmış bir eve giren haram mal edinmeye çalışır. Öyle bir evden çıkan harama tövbe eder.
İbni Şirin’e göre; rüyada bir evin tavani, dami veya duvarinin yıkıldığını veya yandığını görmek evinde bir musibet olacağına işarettir. Evinin büyüdüğünü görmek nimete, küçüldüğünü görmek ise nimet ve rızkının azaldığına delalet eder.
Kirmani’ye göre; evinin ortasındaki avlu, kızına ve kız kardeşe, evin sofasi anne ve babaya işarettir. Onlari güzel ve temiz görmek onlarin hayir ve selametine, pis ve yıkık ve dar görmek onların sıkıntı, felaket ve yoksulluğu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdiğini gören çok sayıda evlada sahip olur. Evinin geniş olması rızkının bolluğuna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasinin uzun ömürlü olacaklarına, güzel bir eşle evleneceğine, zenginliğe ve yüksek bir dereceye ulaşacağına delalet eder.

Ebu Said El Vaiz’e göre; yeni bir evin yapıldığını görmek akrabasından birinin öleceğine, bir evi genişletmek için tamir ettiğini görmek, kedere, bir evi yıktığını görmek musibete işarettir.
Abdulgani Nablusî’ye göre; ev, insanin dünyasi ile yorumlanır. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi olduğunu gören fakirse zengin olur, sıkıntıda ise genişliğe çıkar, sanatçı ise üne kavuşur, zengin ise malı artar, bu rüya herkes için hayırlıdır.
Bir evi süpürüp temizlediğini görmek keder ve sıkıntıdan kurtulacağına, bir ev satın aldığını görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapısında pislik görmek ev halkının ahlaksızlığına işarettir.

İslami Rüya tabirleri açısından Rüyada Ev görmek

Rüyada ev görmek bir başka rivayete göre de erkeğin beraberce yaşadığı, hanımına işarettir. Bir kimse tanımadığı bir evin üzerin çıktığını görürse o evin kıymeti nisbetince bir kadınla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diğer evlerden ayrı bir evde görürse, bununla beraber şerre işaret eden söz de söylerse, o ev o kimsenin kabri olur. Bir kimse kendisini sağlam bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görürse, halbuki o ev de diğer evlerin ortasında olursa, o kimse için hayır ve nimete işarettir.

Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdüğünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alir. Evin kendisini yüklendiğini veya onunla beraber geldiğini gören kimsenin nafaka ve idaresi haniminin üzerine olur. Evinin, altından olduğunu görenin evinde yangın çıkar. Kendini küçük bir evden çıkıyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasız bir evde olduğunu ve güneşin yahut ayın o haneye doğduğunu görürse o yerden bir kadınla evlenir.
Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görürse, halbuki o evde öyle bir oda yoksa o evde kadınların çokluğuna işarettir. Eğer o oda kireçle sıvanıp kiremitle yapılmışsa o kadının kötü sözlü münafık birisi olmasına işarettir.

Rüyada ev görmek eğer ev demirden yapılmışsa, hanımıyla beraber uzun ömürlü olmasına, rüyasında karanlık bir ev görmesi ise, kötü ahlaklı bir erkeğe işarettir.

Bir kimse bir evin, kendisini yüklendiğini ve içinde olan esya ile yürüdüğünü ve insanların da onunla beraber yürüdüğünü görürse, o ev halkına bir musibet erişir. Islak ve çamurlu bir eve girdiğini gören kimse, o ıslaklık ve çamur nisbetince hanımı tarafından gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse rüyada bir şehirde bir bina yaptığını görürse, o kimse o şehirde evlenir ve bir çocuğu olur. Eğer kendi evini bulunduğu halinden geniş olarak görürse, hayır ve nimete ve bolluğa kavuşur ve hanımı tarafından servete erişir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atıyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabet eder.
Rüyada ev görmek eğer ev yeni ise rüyada evi gören kimsenin düşmanının öleceğine işarettir. Kendisinin bir evi nakışladığını görürse o evde husumet ve şiddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlık görürse, menfaat ve rahatı olmayan uzak bir yolculuğa çıkar. Rüyada evini aydınlık görürse, çıktığı yolculukta hayırla karşılaşır. Kendi evini yıktığını görürse malına başkaları varis olur.

Rüyada ev görmek, kişinin dünyası ile ilgili haber verir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kendisinin yeni sıvanmış, bütün bölümleriyle yeni bir evinin olduğunu görmesi, eğer fakir ise zengin olmasına, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Eğer zanaatkar ise gördüğü evin güzelliği nisbetince devlet ve servete işarettir. Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tövbe ve istiğfar eder. Evin darlığı rüyayı görenin cimriliğine, evin yeniliğine, evin mükemmelliği, rüyayi görenin tedbirine ve evin sıvası dinindeki metanetine işarettir. Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, evin odaları rüyayi görenin hanımlarına, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine işarettir.

Bilinmeyen bir eve girdiğini ve çıkmaya muktedir olmadığını gören kimse ölür. Bilinmeyen bir eve girdikten sonra çıksa, hastalik sebebiyle ölüm derecesine yaklaşıp sonra kurtulmasına, eğer eve yalniz girerse ve orada bir takım ölüler görürse, o evde olanların hepsinin ölmesine işarettir.

Bir kimse evinden kızgın olarak çıktığını görürse hapsedilir. Bekar olan bir kimse, insanlan, rüyada, bilinen veya bilinmeyen bir yerde ev yaptıklarını görürse, şeref ve şan sahibi bir kadınla evlenmesine işarettir. Kendisinin yeni bir eve girdiğini görürse, evin sahibi veya evde oturan da orada olursa, eğer o kimse zengin ise zenginliği artar, fakir ise zengin olur.

Rüyada ev görmek ile ilgili diğer yorumlar:

Rüyada ev kiralamak çevre, mahalle, ilçe, şehir veya ülkeyi değiştirmeyi çok istediğinizi gösterir.
Rüyada ev yapmak hayatınızda yeni bir evre ya da yeni bir alan içine girdiğimizi gösterir.
Rüyada ev görmek eğer ev yeni ise yeni bir başlangıç ya da yeni bir başlangıç yapma zamanı geldiğini gösterir.
Rüyada kendi evini yıktığını görmek duygusal zorluklar ve sıkıntılar anlamına gelir.
Rüyada ev aldığını görmek duygusal olarak uyumlu bir döneme girdiğinizi ifade eder.
Rüyada büyük ev görmek aile hayatından hoşlandığınızı, ailenizin sizin için çok önemli olduğunu gösterir.
Rüyada küçük ev görmek korku ve suçluluk sorunları ile mücadele ettiğinizi gösterir.
Rüyada müstakil ev görmek gerçek yaşamınızda bagımsızlık, özgürlük duygularınızın çok yoğun olduğunu ifade eder.
Rüyada bahçeli ev görmek Eğer hayatınızda bazı değişiklikler yaparak geleceğinize kendiniz karar vermek istiyorsanız bunun için vereceğiniz kararlar hakkında en uygun dönemde olduğunuzu işaret eder.
Rüyada havuzlu ev görmek birinin veya birilerinin sizin üzerinizde önemli bir etkisi olduğunu gösterir.
Rüyada kerpiç ev görmek eksikliği gösterir. Özel bilgilerinizin başkalarının eline geçtiğini gösterir.
Rüyada ahşap ev görmek uygusal karakter, geçmişe bağ, kökenlerine düşkünlük simgeler.
Rüyada Perili ev görmek korkulu anıları, tanımlanamayan duyguları ifade eder.
Rüyada ev görmek ev camdan ise insanların size ne söyledikleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğini ifade eder
Ruyada güzel bir ev görmek kendi ruh güzelliğinizi ve bu ruh güzelliğinin dış görünümünüze, yüzünüze yansıdığını
Rüyada demirden yapılmıs ev görmek sorumluluklarını kabul etmek ve daha fazla kendine güvenmeniz gerektiğini işaret eder
Rüyada altın ev görmek inanç sisteminizde değişiklikler, yaşamınızın maddi yönüne daha fazla önem vermeye başlamanız konusunda işarettir.
Rüyada Ev kredisi sizin borcuna karşı çok hassas bir yapınız olduğunu ve gerçek yaşamdaki finansal sıkıntılarınızı işaret eder.
Rüyada çatı katı Amaç, Hedef, Bastırılmış Düşünceler, Gizli Anıları simgeler
Rüyada ev sattığını görmek Yeni bir bakış açısıyla hayata bakmak ve en yüksek potansiyele erişmek için çaba
Rüyada ev yıktığını görmek belli bir ilişki ya da mevcut durum sebebiyle içinde bulunduğunuz isyankar hali temsil eder
Rüyada kilitli ev görmek Arkanda bıraktıklarınız hakkında merak ve endişe hissettiğinizi ifade eder
Rüyada evi tamir etmek içinizdeki bazı bilinçsiz duyguların kendini göstermek istediklerini
Rüyada bir taş ev görmek ağa bağınızı gösterir. Belirli bir durum veya ilişkinin sizi, hayatınızda sizin için önemli olan bazı değerlerden uzaklaştırdığını
Rüyada kapısız bir ev görmek sahip olduğunuz eski inançları, davranışları değiştirmek için neler yapmanız gerektiğini gösterir.
Rüyada balkonlu ev görmek bir iç sıkıntı, ayrılık korkusu, terkedilme endişesi taşıdığınızı simgeler.
Rüyada eşyalı ev görmek yaşamınızda güzel bir denge kurduğunuzu, iç huzura kavuştuğunuzu simgeler.
Rüyada eşyasız bir ev görmek iç huzura sahip olmadığınızı, bazı endişeler taşıdığınızı simgeler.
Rüyada yabancı bir ev görmek gerçek yaşamınızda bir güven sorunu sorunu yaşadığınızı simgeler.
Rüyada sıkıcı bir ev görmek çevrenizde sizi rahatsız eden bazı kişiler olduğunu veya o kişilerin davranışlarından hoşnut olmadığınızın habercisidir.
Rüyada temiz bir ev görme hemen hemen herşeyi yoluna koyduğunuzu, maddi ve manevi huzura kavuştuğunuzu simgeler.
Rüyada ev yaptırdığını görmek birisi veya birilerinin etkilemesiyle, desteği veya teşviği ile yapacağınız bir şeye işarettir.
Rüyada evini kiraya vermek değişim ihtiyacını simgeler. Bu değişim daha iyi yaşam standartına kavuşmak içindir.
Rüyada ev boyadığını görmek evinizde küçük fakat sizi çok sevindirecek mutluluklar yaşayacağınızı simgeler.
Rüyada ev aradığını görmek yeni roller üstlendiğinizi veya üstleneceğinizi simgeler.
Rüyada dağınık evde olduğunu görmek Duygusal olarak incinmiş olduğunuzu, bastırılmış anılar, gizli korkularınızı gösterebilir
Rüyada bir beyaz ev görmek Yaşamınızda rahat, bolluk ve bereketin olacağı, memnuniyet dolu günlerin geleceğini haber verir.
Rüyada gri bir ev görmek zihninizdeki gizli alanların sizi olumsuz etkilediği, düşüncelerinizin net olamadığını simgeler.
Rüyada pembe renkli bir ev görmek umutlarınızın en üst seviyede olduğu, hayallerinizin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu simgeler.
Rüyada ev görmek eğer ev yeşil renkli ise gerçek yaşamda huzur, sukunet, mutluluk dolu günlerin arifesinde olduğunuzu belirtir.
Rüyada ev görmek eğer ev kırmızı ise tehlikelerle dolu bir dönem yaşamakta olduğunuzu, dikkatli olmanız, yaptıklarınıza, söylediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine işaret eder.
Rüyada ev görmek, eğer ev siyah ise büyük bir üzüntü yaşamakta olduğunuzu, kendinizi dış dünyaya kapattığınızı simgeler.
Rüyada karışık renkli ev bazı kararsızlıklar yaşadığınızı belirtir.
Rüyada ev görmek eğer ev badanasız ise yeni bir başlangıç için hazır olduğunuzu gösterir.
Rüyada sıvasız ev görmek günlük yaşamınızda yapmanız gerektiği halde yapmadığınız işler, yerine getirmediğiniz sorumluluklara işarettir.
Rüyada çatısı olmayan bir ev görmek yaşamınızın temel özelliklerinde bir eksikliği, bütünlüğün sağlanamadığını simgeler.
Rüyada penceresiz ev görmek kendinizi izole etmeye çalıştığınızı ancak başaramadığınız anlamına gelir
Rüyada dere kenarında bir ev çabalarınızın karşılığında mutlu bir aile yaşamına kavuşacağınızı simgeler.
Rüyada deniz kenarında bir ev görmek güzel hayat sürmek için istediklerinize yakında kavuşacağınızı simgeler.
Rüyada ev görmek, eğer ev orman içindeyse içinde bulunduğunuz zorlukların artık sona ermesi, sıkıntıların bitmesi anlamına gelir
Rüyada dağ evi görme tek başına hedeflerine ulaşmaya yaklaşmakta olduğunuzu simgeler
Rüyada bağ evi görmek Kadın tarafından gelecek bir iyi haber, bir maddi destek veya mirasa işaret eder.
Rüyada yazlık ev görmek yorgunluğunuzu, dinlenme ihtiyacınızı simgeler. Bu rüya dikkate alınmalıdır
Rüyada bacasız ev görmek düşüncelerinizi temizlemek, eski halinden kurtulmak için çaba sarf ettiğinizi gösterir