Rüyada Görülen Dikiş iğnesi Neye Delalettir? Tabiri Nasıldır?

Rüyada Görülen Dikiş iğnesi Neye Delalettir? Tabiri Nasıldır?

Rüyada Görülen Dikiş iğnesi Neye Delalettir?
Rüyada Görülen Dikiş iğnesi Neye Delalettir?

Rüya yorumları açısından rüyada iğne görmek muradına ermeye, bekar ise evlenmeye, gurbette ise evine döneceğine, sıkıntılardan kurtulmaya, fakirlikten kurtulup zengin olmaya işarettir.

Rüyada eline bir iğne aldığını gören kimsenin işleri düzelir, toparlanır.
İğne üzerinde iplik varsa yahut iğne ile dikiş dikiyorsa rüyayı görenin hali iyi olur, dağınık ve düzensiz işleri toplanır.

Rüyada iğne görmek ile ilgili rüya tabirleri

Dikiş diktiği iğnesinin kırıldığını veya yarıldığını, elinden alındığını görse halinin kötü olacağına ve işlerinin düzensiz gideceğine ve bozulacağına işarettir.
Çuvaldız rüyası iğne gibidir.
Elinde çuvaldız olduğunu görenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu olur, eğer hanimi hamile değilse yolculuğa çıkar.
İğnelerden iplikli olanı sahibinin dağınık işlerinin toplanmaya yaklaştığına işarettir.
Bunun miktarı ise iğne ile diktiği şeylerin miktarı nispetinde olur.
Az olup da kendisiyle iş görülen ve dikiş yapılan iğne, çok olup da kendileriyle az iş yapılan iğnelerden hayırlıdır ve bu rüya dağınık işlerinin süratli olarak düzenleme zamanının gelişini gösterir.
Rüyada iğne olmak, kendisine zarar gelecek birisine sırını açar.

Birisine iğne battığını gören, o kimseyi ayıplar ve kendisi de başkaları tarafından ayıplanma ile karşı karşıya Rüyada iğne görmek, rüya sahibinin iyi bir kimse olmaya çalıştığına delalet eder. Elinde bir iğne olup onunla dikiş diktiğini görenin işleri yoluna girer, her hali düzelir ve isteği yeri-ne gelir, iğnesinin kırıldığını veya eğrildiğini görmek, bütün işlerinin aksi gideceğine işarettir.
Ebu Said El-Vaiz’e göre iğneyi rüyada görmek dostluğu geliştirecek bir erkekle tabir olunur, iğnede iplik varsa bu anlaşmadan ve dostluktan fayda görülür, iğne yuttuğunu gören, sırrını saklayacak bir adama içini açar. Kirmani’ye göre rüyada iğne bulmak, dağınık işlerinin yoluna gireceğine ve düzeleceğine delalet eder.
İğneyle bir şey diktiğini görenin işleri yolunda gider, iğnesinin kaybolduğunu veya çalındığını görenin, düşündüğü işi olmaz ve işleri de bozulur. İğnecinin kendisine iğne yaparak bayılttığını görmek, yapmak için başvurduğu bir isten olumsuz cevap alacağına, iğnecinin kendisinin bayıldığını ve iğneyi rüya sahibinin yaptığını görmesi, bu rüyanın aksi ile tabir edilir. kalır.