Sıkıntılı Dertli Kimselerin Okuması Gereken Etkili Bir Dua

Sıkıntılı Dertli Kimselerin Okuması Gereken Etkili Bir Dua

Sıkıntılı Dertli Kimselerin Okuması Gereken Etkili Bir Dua
Sıkıntılı Dertli Kimselerin Okuması Gereken Etkili Bir Dua

Sıkıntılı kimse, bu duayı okursa mutlaka ALLAH’u Te’ala onun sıkıntısını açar, Hangi dertli okusa kesinlikle onun derdini giderir. Bu dua gece yapılıyor. Ard arda üç defa okuyunuz. "Kimin muradı varsa Allahın izniyle faide görür…

Ellahümme inni eselüke ya alimelhafiyyeh
Veya menissemaü bigudratihi mebniyyeh
Veya menilerzu biizzetihi medhıyyeh
Veya menişşemsü velgameru binüri celalihi müşrigatün vemüziyyeh
Veya mügbilen ala külli nefsin müminetin zekiyyeh
Veya mükessine ruabilhaifine veehlil tegıyyeh
Ya men havaicül halgı ındehü megzıyyeh
Ya men necca yüsüfe min rıggı lubüdiyyeh
Ya men leyse lehü bevvabün yünada vela sahıbün yüğşa
Vela vezirun yüada
Vela ğayruhü rabbün yüd a
Vela yezdadü ala kesratin havaicü illa keramen vecüda
Vesalli ala muhammedin veelihi veeadıni süeli inneke ala külli şeyin gadir

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah’tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah’ı bilmeme şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür
.Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.Ey diri olan!Ey ebedi var olan!Ey izzet ve ikram sahibi olan!Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah’ım!Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O’nun elçisidir demeyi nasip et.