''Yusuf Suresi''nin 100. Ayetinin Son Kısmı Duaların Kabulü için

''Yusuf Suresi''nin 100. Ayetinin Son Kısmı Duaların Kabulü için

”Yusuf Suresi”nin 100. Ayetinin Son Kısmı Duaların Kabulü için
”Yusuf Suresi”nin 100. Ayetinin Son Kısmı Duaların Kabulü için

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Mühakkak herhangi bir Müslüman Yûsuf suresini okursa yahut evlatlarına, ehline veya hizmetçilerine öğretirse,

Allahü Teala sekerât-ı mevtini (ruhunu teslim etme anını) kolaylaştırır ve ona o kadar iman kuvveti verir ki, o kişi hiçbir müslümana karşı haset etmez."

Yusuf süresi 100 ncü Âyet-in Son kısmı duaların kabulü iç,n gece yada gündüz (1664 ) defa okunur dua edilir.

inne rabbî latîfun limâ yeşâu, innehu huvel alîmul hakîm(hakîmu).”

إِنَّ رَبِّي لَطِيفٌ لِّمَا يَشَاء إِنَّهُ هُوَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ

Anlamı: ”Muhakkak ki; benim Rabbim, dilediğine lütuf sahibidir. Alîm (en iyi bilen) ve Hakîm (en iyi hüküm veren, hikmet sahibi) olan muhakkak ki; “O” dur.”

Allah kabul etsin.

Yûsuf Suresinin Sırları Hakkında Rivayetler

1. İzzet ve saadete nail olup, bahtın açılması için okunur.
2. Hasretini çektiği kimseye kavuşmak için okursa, isteği gerçekleşir.
3. Her gün okuyan, herkese şirin gözükür; ruhunu kolaylıkla teslim eder.
4. Herkim Yûsuf suresinin tamamını bir kağıda yazar, su dolu kabın içerisinde beklettikten sonra o sudan içmeye devam ederse, dileği kabul olunur ve herkes tarafından sevilip takdir görür.
5. Her kim eşinin kendisini çok sevmesini ve namusunu koruması niyetiyle Yûsuf suresinin tamamını yazar ve eşinin boynuna asarsa, dilediği bi-iznillah gerçekleşir.
6. Bir kimse bir şey yapmak istediği halde kendisini bezginlik ve uyuşukluktan kurtaramıyorsa, çalıştığı halde işi kötüye gidiyorsa, şu reçeteyi uygular
Kamerî ayların ilk Perşembe gününü oruç tutar, gecesinde de Yûsuf suresinin tamamını okur ve Cuma gününü de oruçla geçirir ve Cuma namazı ile ikindi namazı arasında Yûsuf Suresinin 54-56. âyeti kerimelerini bir kağıt üzerine yazar, akşamleyin iftar ettikten sonra da Yûsuf suresi baştan sona kadar okur, 100 kere "Sünhanellahi vel-hamdü
lillahi velâ ilâhe illlahü vallahü ekber" dedikten sonra 100 kere de istiğfar eder ve uykuya yatar, sabah olduğunda hiç kimseyle kötülük yapmayacağına söz verir ve daha önce yazmış olduğu âyet-i kerimeyi iş yerinin ön kapısına asar. Umulur ki işleri açılır.
7. Suçu olmadığı halde hapse atılan veya zulmeden bir kişiden kurtulmak isteyen kişi, Yûsuf suresinin 99-100. ayetletini yazıp muska şeklinde yaptıktan sonra sağ pazusuna bağlamalı ve bu ayetleri okumaya devam etmelidir.
8. Çocuğu olmayan çocuk sahibi olmak niyetiyle 7 gün 1 defa okursa niyeti gerçekleşir.
9. Yusuf suresi bir kağıda yazılıp hamile kadının üzerine konulursa erkek çocuk doğurur.
10. Hamileyken sık sık okunur veya dinlenirse uysal, iyi ahlaklı bir çocuğa sahip olunur.