Bu Dua Kur'an'da Peygaberimize Emredilmiştir

Bu Dua Kur'an'da Peygaberimize Emredilmiştir

Bu Dua Kur’an’da Peygaberimize Emredilmiştir
Bu Dua Kur’an’da Peygaberimize Emredilmiştir

Fatiha süresinde olduğu gibi Allah(c.c) Peygamberinin dili ile bütün mü’minlerin niyâzını,acizyetini dile getiriyor.

Cenâb-ı Hak(c.c) şöyle buyuruyor.Rasûlüm de ki:Bu âyet-i kerime devam eden kimseler mal-mülk sahibi olurlar.Borçlu olan ve rızık sıkıntısı çeken rızkının genişlemesini isteyenler her gün 3-5-7-21 41 defa okumaya devam ederler ise mutlaka faydasını görüceklerdir.

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَالْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ:تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِحِسَابٍ

“Allahümme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ’(teşâu), ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâ’(teşâu, bi yedikel hayr(hayru), inneke alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).”“Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb(hısâbın).

”“ De ki: “Mülkün mâliki olan Allah’ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden mülkü alırsın. Ve dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. “Hayır” senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin.

”“Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızıklandırırsın.”

(Âl-i İmrân;26-27)