Çok Ağlayan Çocuğu Susturmak için Okunacak Sureler

Çok Ağlayan Çocuğu Susturmak için Okunacak Sureler

Çok Ağlayan Çocuğu Susturmak için Okunacak Sureler
Çok Ağlayan Çocuğu Susturmak için Okunacak Sureler

Geceleri sebepsiz ağlayan yeni doğmuş cocuklara,gece yatırılırken (beled suresi (90) okunmaya devam edilirse çocuk sebepsiz ağlamalardan inşallah kurtulur.


Bu sure temiz bir kağıda yazılıp kundağına iliştirilirse rahat uyuması umulur.
Peygamber Efendimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hüseyin'e aşağıdaki duayı okuyup onların şeytandan ve bütün kötülüklerden korunmasını Allah'tan (c.c) istemiştir.

اَعيِ ذُكَ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ

وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Euzü bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin.”

ANLAMI:
"Allah sizi; şeytanların,zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden,eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun."

1- Mutaffifin Suresi Ağlayan çocuğun Üzerine 5 defa okunur.
Mekke döneminde inmiştir. 36 âyettir. Sûre, adını ilk âyette geçen “el-Mutaffifîn” kelimesinden almıştır. Mutaffifîn, ölçüde ve tartıda hile yapanlar demektir.

2- Rad Suresi
Ra'd Suresi Kur'an'ın 13. suresi olup 43 ayettir. Adını, 13. ayette geçen ve 'gök gürültüsü' anlamına gelen “Ra’d” kelimesinden almıştır.

Bismillâhirrahmânirrahîm:

Efemin hazelhadîsi ta’cebûne ve tadhakûne velâ tebkûne ve entüm sâmidûne feskûnî eyyetühal menfûhatü vahruc kemâ harece Yunus aleyhiss-lâm min batnil hûti.

Türkçe Anlamı:

“Şimdi siz bu söze (Kur’ana mı şaşıyorsunuz da gülüyorsunuz ve ağlamıyorsunuz? Siz gafil ve oyuna dalmış kimselersiniz, Menfüh olan hali, benim için sakin olun. Yunus aleyhisselâm balığın karnından çıktığı gibi bu çocuktan da sıkıntıyı çıkar ve sesini durdur. ’

Açıklama:

Bu duâ ağlayan çocukları durdurmak için okunur, ancak huzurla ve abdestli okunması matluba muvafıktır.