Çok Borcu Olup Çıkmaza Girenler için Etkili Bir Dua

Çok Borcu Olup Çıkmaza Girenler için Etkili Bir Dua

Çok Borcu Olup Çıkmaza Girenler için Etkili Bir Dua
Çok Borcu Olup Çıkmaza Girenler için Etkili Bir Dua

Ağır bir borca girip de alacaklıların karşısında ezilen kimse, bu beyti her gün ve her namazdan sonra 7 defa okursa; Allah, onu sıkıntısından kurtarır.


Rabbim kimin ne sıkıntısı varsa yardım etsin kimseyi ne hasta ne borçlu ne öksüz ne yetim ne aç ne susuz ne işsiz ne çaresiz bırakmasın inşallah ümmeti Muhammed'e selamet versin kimsenin boynu bükülmesin dilimizde duamız budur Allah'ım dualarımızı kabul eylesin AMİN

أَلاَ وَقْدِ يَا رَبَّهُ بِالنُّورِ حَاجَتِى
بِنُورِ أَشْمَخٍ جَلْيًا سَرِيعًا قَدِانْقَضَتْ

Elâ vagdi yâ Rabbehû bin-nûri hâcetî.
Binûri eşme[k]hın celyan serîan gadingadat
. (Celcelûtiye, 19. Beyt)

Anlamı: Ey bu milletin Rabbi olan Allah'ım. Sen, Nûr ile ihtiyâcımı yerine getir. Öyle bir Nûr ki, tecellîsi serî (süratli) olur ve hemen iş, biter.

Borcu Kolaylıkla Ödemek İçin Okunacak Dua

''Allahümme inni euzü bike minel hemmi vel hazeni ve euzü bike minel aczi vel keseli. Ve euzü bike minel cübni vel buhli. Ve euzü bike min galebetid deyni ve gahrir ricali.''

Anlamı
Allah'ım Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acziyetten ve tenbellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım.

''Ebu Umame rivayetine göre, Ben bunu yaptım ve Cenab-ı Allah beni üzüntü ve kederden kurtardı. Borcumu benden kaldırdı.

BORÇTAN KURTULMAK İÇİN

''Allahümme ya Ganiyyü ya hamidü ya mübdiü ya muidü ya rahimü ya vedüd! Eğnini bihalalike an haramike bi-fazlike ammen sivake.''

Anlamı
Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine aid olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, Ey dostlarına çok acıyan ve çok seven Allah'ım' Beni helalinle perverde eyle, harama düşürme ve fazl-u kereminle Senden başkasına muhtaç eyleme.
Yukarıdaki duayı 70 defa okuyan kişinin kısa bir zaman sonra zengin olacağı bazı ulemalar ile beyan edilmiştir.