Dini Güzel Sözler Okuyalım ( Dini Sözler 4. Bölüm)

Dini Güzel Sözler Okuyalım ( Dini Sözler 4. Bölüm)

Dini Güzel Sözler
Dini Güzel Sözler

*Akıl insanların bağıdır, aşk bu bağları çözendir. Akıl der ki: Taşkınlık etme! Aşk der ki: Teklifsiz davran!

*İnsanlıktan nasibin yoksa sahip olduğun dünyevi değerler, kocaman bir hiçtir.

*Allah, sevdiği kulunu ona ihtiyaç duyulan yere gönderir.

*Âlimlerin mürekkebi, şehitlerin kanı ile tartılır ve daha ağır basar.

*Kıymetli ömrünü beyhude yollarda zayi edenler, cehenneme odun olmak gibi çok acı bir akıbete uğrarlar.

*Fakirden sadaka beklenmez, kör köre yol gösteremez.
O halde, fani insanların teveccühüne aldanmanın bir manası yok. Onlar da ölecekler, biz de. Kabristanın bir köşesinde alkışlayanlar hesap verecek, bir başka köşesinde ise alkışlananlar.

*İnsan vücudu çıplak olarak fazlaca güneş ışınlarına maruz kalırsa, güneşten gelen ultraviyole (morötesi) ışınlar; cilt hücrelerindeki DNA yapılarını deforme ederek, cilt kanseri riskini artırır. Yapılan araştırmalara göre, bronzlaşma amacıyla sahillerin bol güneşli mevsimlerde dolu olması, son yıllarda cilt kanserini büyük oranda artırmıştır. Uluslar Arası Kanser Araştırma Enstitüsünün verilerine göre, en çok artan kanser türü ise; çoğunlukla genç kadınlarda görülen ve ölüm oranı yüksek olan Melanoma türü cilt kanseridir. Dermatologlar, bu kanser türünden korunma çaresinin; “Bronzlaşma alışkanlıklarından uzaklaşmak” olduğunu belirtmektedirler.

aklın dediği, aşkın dediği, aklın zararı, insanlıktan nasibi olmayanlar, dünyevi değerler, Allah'ın sevdiği kulunu gönderdiği yer, Allah'ın sevdiği kul, Âlimlerin mürekkebi, şehitlerin kanı, cehenneme odun olmak, kıymetli ömür, beyhude yollar, acı akıbet, acı akıbete uğrayanlar, fakirin sadakası, fani dünya, ölü yü alkışlamak, fani insanların teveccühü, cilt kanserinin nedeni, bronzlaşmanın zararı, kanser araştırması, dermatolog,