Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Günahlardan kurtulmak için okunacak salavat

Sponsor Reklam
Günahlardan kurtulmak için okunacak salavat
Günahlardan kurtulmak için okunacak salavat

Fazileti:
1-) Her gün 41, 100 veya daha fazla okuyanın gam ve kederi, sıkıntı ve üzüntüleri Allah’ın izni ile son bulur. İşleri kolaylaşır, iç alemi nurlanır.
2-) İşlerinde yükselmek isteyenler bu isteklerine ulaşır.
3-) Sara hastalığında faydası görülmüştür.
4-) İç ve dış düşmanlarının şerrinden uzak olurlar.

Nasıl okunmalıdır:
önce 25 defa “Estağfirulâhellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbüiley” istiğfarı okunduktan sonra “Eûzü billâhi mineş şeytânir racîm. Bismillâhirrahmânirrahıym. İnnallâhe ve melâiketehû yüsallûne alen nebiyy, yâ eyyühellezine âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ.” ayeti okunduktan sonra, niyet edilir ve 4444 kere bir seferde veya birkaç günde okunur.

Salavat:
“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürabü ve tukdâ bihil havâlcü ve tünâlü bihir rağâibü ve husnül havâtimi ve yüsteskal ğamâmü bi vechihil kerîmi ve alâ âlihî ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli mâ’lümin tek.”

Anlamı:
“Allah’ım! Efendimiz Muhammed (s.a.v.)’e en mükemmel bir şekilde salat ve noksansız selam eyle ki, düğümler Onun hürmetine çözülür, hüzün ve kederler Onun hürmetine dağılır, ihtiyaçlar Onun hürmetine giderilir, arzulara ve iyiliklere Onun sebebiyle nail olunur. Bulutlar Onun mübarek hatırı için yağmurlanır. Ona, aline ve ashabına Sana topyekun malum olanlar sayısınca her an ve her nefes salat ve selam olsun.”

Etiketler:

Sponsor Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz