ilahirahmet
Anasayfa » Etkili Dualar » Kabir Duası (52. gece duası)

Kabir Duası (52. gece duası)

Kabir Duası (52. gece duası)
Kabir Duası (52. gece duası)

Vafat eden yakın için vefatının 52. gecesi okunup ruhuna hediye edilir.

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمْ اَللَّهُمَّ اِنِّي اَسْألُكَ بِحَقِّ حَقِّكَوَبِحَقِّ كِبْرِيَاءِكَ وَبِحَقِّ جَمَالِكَ وَجَلاَلِكَ… وَبِحَقِّ فَضْلِكَ وَكَرَمِكَ يَا قَدِيمَ اْلاِحْسَانِ يَا صَا دِقَ الْوَعْدِاْلاَمِينَ لاَاِلَهَ اِلاَّ اَنْتَ سُبْحَانَكَ اِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ اَللَّهُمَّ اَجِبْ دَعْوَتِي بِحُرْمَتِ اِسْمِكَ الْعَظِيمِ وَبِحُرْمَةِ مُحَمَّدٍ صَلَّ اللهُتَعَالَي عَلَيْهِ وَ سَلَّمَ وَ عَلَي اَلِهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ… وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ…

Bismillahirrahmanirrahim,
Allahümme inni es’elüke bihakkın hakkıke ve bi hakkı kibriniyaike ve bi hakkı cemalike ve ce-lalike ve bi hakkı kibriyaike ve fadlike ve keremike ya kadime’l-ihsani ya-Sadıke’l va’dil emin. La ilahe illa ente süb’haneke inni küntü minezzalimin. Allahümme ecib da’veti bi hürmeti-ismike’l-azim ve bi hürmeti Muhamme-din sallallahü te’ala aleyhi ve sellem ve ala alihi ve sahbihi ec-main. Velhamdü lillahi Rabbi’l Alemin, ve la havle ve la kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-azim.

Meali :
Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla
“Allah’ım, hakkın, azametin, cemal ve celalin, varlığın, fadl ü keremin hakkı için tevessül ediyorum. Ey sonsuz ihsanı olan, vadettiğini anında ve olduğu gibi yerine getiren Rabbim! Senden başka ilah yoktur. Allah’ım, ben kendine zulmedenlerdenim. Ya Rab, muazzam adının, Hazret-i Muhammed (s.a.v.)’in al ve ashabının hürmetine duamı kabul eyle. Alemlerin Rabbine şükürler olsun ve kuvvet ancak Allah’u Teala’nın yed-i kudretindedir.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz