Karışık işlerinizi Düzene Sokmak için Okunacak Dua

Karışık işlerinizi Düzene Sokmak için Okunacak Dua

Karışık işlerinizi Düzene Sokmak için Okunacak Dua
Karışık işlerinizi Düzene Sokmak için Okunacak Dua

insanların işi her zaman düzenli gitmez. Bazı zamanlarda istemesek de karışıklıklar olabilir. İşte o zaman duaya sarılalım ve ALLAH'tan yardım isteyelim.

Karışık işleri düzene sokmak için bu duayı her gün mümkün mertebe istenilen sayıda okunabildiği gibi, Her gün 3, 7, 21 veya 41 adet okuyabilirsiniz.

Sıkıntılı anlarınızda ve Karışık işleri düzene sokmak için bu duayı her gün mümkün mertebe istenilen sayıda okunabildiği gibi, Her gün 3, 7, 21 veya 41 adet okuyabilirsiniz.

Allahümme innî ketebtenî şegıyyen fektüb sa’ı’den. Vemhusmi an divânil eşgıya’i ve semmini tegıyyen verzügni. A’yetel enbiya’i vensurni ala cemi’ıl egda’i vahşürni yevmel gıyameti fi zümratil’embiya’i aleyhimüs’selam.Ve e’ız’ni min derkil eşgıya’i inneke semiud’düa’i bi rahmetike ya erhamer’rahımiyn

ANLAMI: ””Ey Allah! Eğer benim sonumu kötü yazdıysan bahtiyar yaz, adımı kötülerin dosyasından sil ve beni takva sahibi biri olarak kayda geçir. Sen bana Enbiyâ Suresinin 101. ayetin de, haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmeyi nasib et, bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et, kıyamet günü beni Peygamber aleyhisselam zümresinde haşret, kötülerin derecesine düşmekten beni muhafaza et. Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ancak sensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duamı kabul et! Amin”

Enbiya Suresi 101. Ayet
İnnellezîne sebekat lehum minnâl husnâ ulâike anhâ mub’adûn(mub’adûne).

Şüphe yok ki, haklarında Bizden güzellik takdir edilmiş olanlar ondan (cehennemden) uzaklaştırılmışlardır.