Rüyada Ay Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Ay Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Ay Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada ay görmek sultan veya büyük zatlara, rüyada aya asıldığını görmek nimete, rüyada ay tutulması memleketin çok sıkıntı çekeceğine işarettir. Ayın gökte iki parçaya ayrıldığını görmek, yüce şahsiyetlerden birinin öleceğine delalet eder. Rüyada ay görmek, erkek çocuk ile de tabir olunur.

İbn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki: Rüyada ay bedir halinde görülürse bir milletin büyüğü ve ulusu ile tabir olunur.
Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki: Rüyada ay görmek şöyle tabir olunur: a) Mülk, b) Vezir (bakan), c) Mülkün nedimi, d) Milletin reisi, e) Güzel zevce ve hizmetçi, f) Evlat, g) Ana ve baba, h) Zevç, ı) Hayır sahibi ve ondan gelecek menfaat.
Rüyada güneş, ay ve yıldızların güneş yörüngesinde toplandıklarını ve güneşin daha parlak olduğunu görmek, devlet büyükleri ve şerefli insanlar yanında sözünün makbul olacağına işarettir.
Rüyada ayın nurunun evinin içine girip hanesini pırıldattığını görmek, büyük bir zat tarafından verilecek mükafata delalet eder.
Rüyada ayın kendisi ile konuştuğunu görmek, yüksek ve ulvi derecelere işarettir.
Rüyada ayın tutulduğunu görmek, memleketin çok sıkıntı çekeceğine işarettir.
İbn-i Fuzale demiştir ki: Ay bazen erkek evlada işarettir.
Bir kadının veya erkeğin kendi koynundan, yahut vücudundan bir ay çıktığını görmesi, erkek ve bahtiyar bir evlatları olacağını işaret eder.
Ayın yavaş yavaş yükselerek semaya çıktığının görülmesi, o evladın insanlı­ğın en ulvi derecesine vasıl olacağının işaretidir.
Rüyada ay doğurduğunu görmek, arzu ve murada ermeye delalet eder.
Rüyada güneş ve ayı kendi üzerine doğmuş görmek, anne ve babanın rızasına delalet eder. Güneş ve ayın kendisine secde ettiğini görmek de aynı şekilde tabir edilir.
Ayı en yüksek, en yüce ve fezanın en derinliklerinde yüzer görmek, hayır, iyilik ve fazilet ile tabir olunur.
Güneş ve aya secde ettiğini görmek ise, büyük bir günaha delalet eder.