Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir? Anlamı Nedir?

Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Balık Görmek Ne Anlama Gelir

"Rüyada balık görmek" mal ve ganimete delâlet eder. Daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Rüyada büyük bir balık avlamak, fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek de, zevk ve menfaatinin gitmesine delâlet eder.

Rüyada tuzlu balık, devamlı ve hayırlı mala işarettir. Çünkü tuz, balığı kokmaktan beri kılar.

Rüyada balıktan bir şey aldığını görmek, devletin askerinden bir nesneye nail olmaya işarettir.

İbn-i Sîrîn (rh.a.) demiştir ki: “- Rüyada tuzlu balık görmek keder ve gamdır.

Rüyada küçük balık üzüntü ve keder ile tâbir olunur.

Tuzlu balığın kızartılmış veya pişirilmiş olduğunu görmek ve ondan yemek, ilim ve rızık talebi için sefere çıkmaya delâlet eder.

Bir kişinin kendisine semadan kızartılmış balık indiğini görmesi, duasının makbuliyetine, düşmanlarına karşı zafer bulmaya, kadr ve şanının yüce olmasına işarettir.

Rüyada büyük balık, salih kimselerin mescidi, âbidlerin meclisi olarak tâbir edilir.

Cafer-i Sâdık (r.a.) şöyle demiştir: Balık rüyası altı vech ile tâbir olunur: a) Vezir (bakan), b) Asker, d) Bakire kız, c) Ganimet, d) Gam, e) Hizmetçi.
İbn-i Kesir (rh.a.) şöyle demiştir ki: “- Rüyasında gayet büyük ve cesim bir balık tuttmak, büyük ve şerefli bir ailenin zengin kızı ile evlenmeye delâlet eder.” Hamile bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, doğacak çocuğun kız olacağına işarettir.

İsmail el-Eş’aş ile ilgili şöyle demiştir: “- Rüyasında balık sattığını görmek, kendi ve çoluk çocuğu için hayır ve menfaate delâlet eder.” Bir su yolundan balık tuttuğunu gören kimse mekr ve hile ile halkın malını elinden alır.