Rüyada Kuran Okumak Ne Demektir, Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kuran Okumak Ne Demektir
Rüyada Kuran Okumak Ne Demektir

Rüyada Kuran okumak fakir ise zenginlik ile nimetlenir, borçlu ise borcu ödenir. Rüyada Kuran okuduğunu görmek izzet ve yüceliğe delalettir.

O kişi günahkârsa Allahu Teâlâ onun günahlarını af ve tevbe-sini kabul buyurur.
Rüyada Kur’ân-ı Kerim’i güzel sesle ve makamla okuduğunu görmek, izzet, yücelik ve güzel bir şöhrete delâlet eder.
Yine rüyada Kur’ân-ı Kerim’i harflerini tahrif ederek okuduğunu görmek, haktan dönmeye ve ahdini bozmaya işarettir. Eğer okuduğunu ne olduğunu bilemiyorsa, bu kere rüya yalan şahitliğine delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada Kur’ân-ı Kerim okuyan meşhur hafızları görmesi, kavmin şereflilerine ve reislerine delâlet eder. Çünkü Resûl-i Ekrem (s.a.v.): “Sizin en şerefliniz Kur’an’ı ezberleyenlerdir.” buyurmuşlardır. Bu sebeple bir kimse rüyada Kur’ân hafızlarını bir yerde toplu halde görse, o yerde

İnsanların şereflilerinden bir cemaat toplanır. Rüyada Kur’ân okurken insanların kendisini dinlediğini görmek, bir yere memur olmaya delâlet eder ve artık onun sözü herkes tarafından dinlenir.
Rüyada ölüler üzerine okunan sûreleri okuduğunu görmek, hastanın vefatına işarettir.
Uyanıkken iyi ve düzgün okuma bilmeyen bir adamın, rüyada kıyamet gününde amel defterini okuduğunu görmesi, o kimsenin bundan sonra zenginleşeceğine, bütün ihtiyaçlarının görüleceğine ve korktuğundan emin olacağına delâlet eder.