Rüyada Tabut Görmek Ne Anlama Gelir (islami rüya tabiri)

Rüyada Tabut Görmek Ne Anlama Gelir (islami rüya tabiri)

Rüyada Tabut Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Tabut Görmek Ne Anlama Gelir

Tabut, büyük bir mülktür. Tabut içinde olduğunu gören, saltanata nail olur.

Bazı tabirciler bu rüyayı gören düşmanından korkar ve turnana karsı düşmanlık yapmaktan acizdir, dediler. Bazıları ise, bu rüya tok müddetten sonra ser ve kötülüklerden kurtulmaya delalet eder, demişlerdir. Bazıları da, kaybı olan için bu rüya kaybının bulunmasına alsa mettir, demiştir.

Bazı tabirciler de, kendisini tabut üzerinde görenin bir vasiyet veya düşmanlığı vardır. Yakında zafer ve muradına nail olur. Kendisine bir tabut verildiğini gören kimse ilim, güzel huy ve kar sahibi olur. Tabut görmek, üzüntü ve uğursuzluğa baza, yol hazırlığına delalet eder. Değirmencinin Un koyduğu tabutunu ve teknesini görmek, hak ile batıl arasını ayıran hâkime, ilim ve hidayete delalet eder.

Rüyada tabut görmek, kötü bir haberlerde yorumlanır. Bos tabut yakınlarınızdan birinin, dolu tabut görmek ise ev halkından birinin öleceğine işarette siyilmiştir. Tabirinde teneşir ile tabut ayni manaya gelir. Rüyasında teneşire konulduğunu görenin mali artar. Eliyle teneşir yaptığını gören halka iyilik eder. Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören sevaba ulaşır. Teneşirin girildiğini görmek iyi değildir.

Rüyada tabut görmek iyidir. Kirmanı ye göre; rüyasında bir tabut saatin aldığını veya kendisine bağışlandığını veya evinde bulunduğunu görenin mülkü ziyade olur. Bazılarına göre; rüyada tabut görmek, erkeğin karisi ve dükkânıyla tabir olunur. Bu yüzden tabutta göreceğiniz iyi ve sağlam yapılmış olduğunu görenin kani namuslu olur. Bir rivayete göre, ticareti artar. Tabutun eski, delik deşik, kurt yemiş olduğunu görmek, karisinin iffetsizliğine, kendisine yar olmadığına, ahlaksızlığına ve huysuz olmasına delalet eder. Rüyada yeni tabut görmek, san ile tabir olunur.

Rüyasında kendisi için yeni bir tabut aldığını gören, bir yere memur olur, tüccar ise ticareti artar, zengin ise parası ziyadeleşir. Fakir ise bolluğa erer. Kendi haline göre yükselir. Bir başka rivayete görende: Tabut, büyük bir mülktür. Tabut içinde olduğunu gören, saltanata nail olur. Bazı tabirciler bu rüyayı gören düşmanından korkar ve düşmana karsı düşmanlık yapmaktan acizdir, dediler. Bazıları ise, bu rüya bir müddetten sonra ser ve kötülüklerden kurtulmaya işarettir, demişlerdir. Bazıları da, kaybı olan için bu rüya kaybının bulunmasına alamettir, demiştir. Bazı tabirciler de, kendisini tabut üzerinde gören kimse zafer ve muradına nail olur. Kendisine bir tabut verildiğim gören kimse ilim, güzel huy ve kar sahibi olur.

Tabut görmek, üzüntü ve uğursuzluğa bazen, yol hazırlama işarettir.