Taha Suresinin Fazileti ve Sırları

Taha Suresinin Fazileti ve Sırları

Taha Suresinin Fazileti ve Sırları
Taha Suresinin Fazileti ve Sırları

Tâhâ Suresi’nin Faziletleri:

Duanın üsülü şöyledir : Önce boy abdest’i alır ardından 6 rekat namaz kılar Allah rızası için bu işlemi yatsı namazından sonra yapsanız daha iyi olur.
Önce Allaha hamd edilir ve salavat okunur.

Ardından 7 defa “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur.

Sonra Taha süresinin ilk 12 ayetini 21 defa okur,Tekrar salavat okunur ve dileğiniz söylenir.
Daha sonra 7 gün boyunca her vakit namazın arkasından, 7 defa “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” okunur. Taha suresinin 12 ayeti 21 defa okur ve salavat okunup dilek tekrarlanır.

Kıymetli Müslümanlar Taha suresini her kim 21 defa okursa, kısmeti kapalı bulunan kız evladına kısmet çıkar, hayırlısından salih bir koca nasip olur.Ta-ha suresi Kuran-ı Kerimin 313. sayfasındadır.135 ayettir.

Hangi mümin Taha Suresi’ni sürekli olarak zikrederse, Allahü Teala o mümin’e ensar ve muhacirin sevabı kadar sevap verir.

Konuşma zorluğu çeken, sınavlarında başarılı olmak isteyenler Taha suresini bolca zikretsin.

Taha Suresini 21 Defa zikredenin kısmeti allahın izniyle açılır,Her kim sözlerinin anlaşılmasını, dili peltekse peltekliğinin gitmesini, göğsünün genişlemesini ve imtihan sırasında başarılı olmak isterse, Taha Suresinin 25-28. ayetlerini çokça okusun. (ki bu ayetler Musa (a.s.)’în Allah’u Teala’ya (c.c.) yaptığı Duadır.)

Bir türlü evlenmeye yanaşmayan veya evlenemeyen (kısmeti kapalı) çocuğunun evlenip hayırlı bir yuva kurmasını isteyen anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine, Taha suresinin ilk 12 ayetini 21 kere okuyup üflerse, Allah’u Teala’nın izni ile en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar.

Siğil, çıban, sedef vb. gibi cilt rahatsızlıklarına karşı Taha suresinin 105-107 ayetleri bir kağıda yazılıp içinde menekşe yağı olan bir kabın içinde bekletir ve o cildin üzerine bu ayetler okunarak sürülürse, Allah’ın izni ile şifa olur.

Kadı Beyzavi-Beyzavi Tefsir (Envarut-Tenzil ve Esrarut-Te’vil), 2/63