Ümitsizlik içindeysen Cumartesi Günü '' Ya Halim '' Esma'sını Oku

Ümitsizlik içindeysen Cumartesi Günü '' Ya Halim '' Esma'sını Oku

Ümitsizlik içindeysen Cumartesi Günü ” Ya Halim ” Esma’sını Oku
Ümitsizlik içindeysen Cumartesi Günü ” Ya Halim ” Esma’sını Oku

Ya halim Kuran'ı Kerim'de geçen Allah'ın 99 isminden biridir.

Günahkarları ve cezalarını bildiği halde cezasını vermek için acele etmeyen, onlara iyi davranarak cezaları sonraya bırakandır. Yumuşak olup, hilmi fazla olan demektir. Allah merhameti ve bağışlaması sınırsız olan, kararını vermek için bizler gibi sabırsız olmayan, günahları ve hataları hemen cezalandırmak istemiyor. Bekliyor ki, kulları hatalarını ve günahlarını anlasın ve tövbe etsin.

Allah’ım EL-HALİM İsmi şerifi; Özellikleri çok olan ve ümidi tükenmek üzere olanlara göre çok ifade eden bir ism-i ilahidir.Bu ismin zikri ve faydası ile yeniden hayata başlama imkanına sahip olabilirler.Bitip tükendiğini hiçbir şey yapmaya gücünün kalmadığını sanıp ümitsizlik karanlığına düşenler,bu isme sıkıca sarılıp bu durumdan kurtulabilirler.

Çünkü Allah; Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden,affı, bağışlaması ve müsaması sınırsız olandır.Kullarına daima yumuşak huylu ve hoşgörülü davranır.

Bu nedenle özellikle Cumartesi günü Zuhal saati sabah güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası yada her gün 88 defa “Ya Halim Celle Cealühü” zikrine devam ederlerse çok faydasını göreceklerdir.

Ya Halim isminin fazileti nedir?

Bu isim ümidi tükenmekte olan kişiler için, çok önemlidir. Hayatına yeniden başlamak isteyenlere, tükendiğini düşünenlere, karamsarlığa kapılanlara bir ümit ışığıdır. Bu ismi her gün usulüyle okuyanlar, uyumlu bir kişiliğe sahip olurlar.
Hayırsız eşler, huysuz kişiler üzerine okunduğunda fayda sağlar.
Hz Musa Firavun 'un yanına giderken şerrinden korktuğundan Ya Halim ismini okurdu.
Bir makamda olan, idarecilik yapan kişilerin günde 88 kez okuması faydalı olacaktır.
Öfkesine hakim olamayan kişiler, öfke anlarında 88 kez okurlarsa faydasını göreceklerdir.
Gülsuyuna ya da suya okuyarak, istediğiniz yere serpmeniz, oraya bereket getirecektir. Araçlara dökerseniz, kazadan emin olursunuz.
Mahkemesi olanlar, giderken 88 kez okurlarsa, hakimin haksızlığına karşı korunurlar.
Geceleri huzursuz olan, ağlayan çocukların yataklarının üzerine yazılarak asıldığında, üzerlerinde 88 kez okunduğunda uyumlu, selim bir çocuk olmasına fayda sağlayacaktır.

Alıntıdır