Anne Sevgisi Kazanmak için Okunacak Dua

Anne Sevgisi Kazanmak için Okunacak Dua

Anne Sevgisi Kazanmak için Okunacak DuaAnne Sevgisi Kazanmak için Okunacak Dua

Bizim için çok değerli olan annelerimizin sevgisini kazanmak ve onların rızalarına nail olmak çok önemlidir. Peygamber efendimiz ( sav ); Cennet anaların ayakları altındadır, diyerek Annelerin ne kadar kutsal insanlar olduklarını dile getirmiştir.

Anne sevgisi ve anne rızası bu kadar önemli iken annelerimizin sevgisini kazanmak için edeceğimiz dualarda şu şekildedir.

10 kere ‘’ estagfurullah el azim ve etübü ileyh ‘’,
10 kere tekbir getirilierek Allahu ekber denilmeli,
10 kere Kelimei tavhid getirilerek ‘’ La ilahe illallah Muhammeden Resulullah’’,
10 kere Salavat getirilerek; Allahümme salli ve sellim ala seyyiddena Muhammed ve ala seyyidina Muhemmed’’ söylenerek 95 defa şu dualar okunur:
Bismillahirrahmanirrahim “Ferdün, Hayyün,Kayyümün, Hakemün, Adlün, Kuddusün, Allahe Binnasi le-raufün Rahim. ”
Bismillahirrahmanirrahim “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.”

Bu dulardan sonra 100 defa da şu dua okunmalıdır:

“Allahümme Yâ Rabbe ente hasbi aleyye fülane binti filane ve attif kalbihâ aleyye ve zel-lilha li ve habibbni ileyha hübben şediden veslüb akliha hattâ te’ti ileyye hadiân zelilen min gayri mühleten bi-mehabbeti ve meveddeti inneke alâ külli şeyin kadir,hatta tefidni bi-ruhiha ve malihâ ve cesediha birahmetike Yâ erhamer -rahimin.”

Aralarında sevgisizlik, dargınlık bulunan annelerimizin sevgisini kazanmak ve onlarla aramızda olan dargınlığın sona ermesini sağlamk için günde 100 defa olacak şekilde 3 gün goyunca bu dualar okunmalaıdır.